Piątek, 15 stycznia 2021. Imieniny Arnolda, Dory, Pawła

Lekcja samooceny dla najmłodszych, czyli kolejna odsłona projektu Po Prostu Ty

2020-02-20 09:26:46 (ost. akt: 2020-02-20 09:33:12)

Autor zdjęcia: Archiwum grupy projektowej

W swoim projekcie uczniowie ZSP nr 2 w Bartoszycach Natalia Mazurowska, Piotr Wolanin i Dominika Serowik poruszają problem niskiej samooceny wśród dzieci i młodzieży. Tym razem zajęli się poczuciem własnej wartości wśród najmłodszych, czyli klas I-V.

W ostatnich tygodniach odwiedziliśmy uczniów klas I-V szkół podstawowych nr 3, nr 4 i nr 7 w Bartoszycach oraz szkoły podstawowe w Sokolicy, Galinach i Bezledach, aby przeprowadzić warsztaty profilaktyczne. Tematem naszego spotkania było wzmocnienie poczucia własnej wartości.

Wspaniale poradziliśmy sobie z dziećmi, które z ogromnym zainteresowaniem wykonywały polecone im zadania. Dzięki przedstawionym zabawom, dzieci zauważyły zalety swoje i innych oraz mogły się nimi podzielić na forum klasy.

W krótkich scenkach uczniowie dowiedzieli się, jak sobie poradzić z problemami i do kogo się zwrócić. Ponadto wspólnie tańczyliśmy do piosenki, która mówi o tym, że każdy z nas jest inny, co oznacza, że jest wyjątkowy. Metodą "burzy mózgów" napisaliśmy kodeks dobrego kolegi, którego dzieci zobowiązały się przestrzegać.

Dzieciaki z wielkim zaangażowaniem i entuzjazmem uczestniczyły w naszych zajęciach. Za zgłaszanie się podczas zabaw dostawały słodkie nagrody, a na zakończenie spotkania także naklejki oraz balony z logo projektu. Zostaliśmy pożegnani uściskami i ogromnymi brawami.

Dodatkowo, aby upewnić się, że przygotowane przez nas warsztaty się podobały postanowiliśmy zrobić ankietę w klasie III. Po zobaczeniu wyników nasza uciecha była ogromna! Nie było osoby, której by się nie podobało! Ulubionym zajęciem był taniec do piosenki mówiącej o wyjątkowości każdego z nas oraz zabawa o nazwie "kubek", czyli wzajemne mówienie sobie komplementów. Inne zabawy również cieszyły się uznaniem.

Dzieci z naszych zajęć najbardziej zapamiętały, że każdy z nas jest inny i wyjątkowy! Możemy być z siebie dumni, że nasza praca została doceniona przez naszych małych przyjaciół!

Grupa projektowa


Czytaj e-wydanie
Gazeta Olsztyńska zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze. Roczna prenumerata e-wydania Gazety Olsztyńskiej razem z Gońcem Bartoszyckim kosztuje tylko 199 zł.

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.pl


Polub nas na Facebooku:

Źródło: Artykuł internauty

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages