Piątek, 15 stycznia 2021. Imieniny Arnolda, Dory, Pawła

Strażacki tydzień. Do zdarzeń wyjeżdżało ponad stu strażaków

2020-02-19 14:14:28 (ost. akt: 2020-02-19 14:24:47)

Autor zdjęcia: Archiwum KP PSP w Bartoszycach

W okresie 10 do 16 lutego br. strażacy powiatu bartoszyckiego interweniowali 15-krotnie. Odnotowaliśmy 13 zdarzeń zakwalifikowanych jako miejscowe zagrożenia, pożar i alarm fałszywy.

Sześć razy podejmowali działania strażacy naszego powiatu w związku z silnym wiatrem. Wszystkie przypadki dotyczyły usuwania wiatrołomów blokujących drogi powiatowe i wojewódzkie.

W zakresie innych miejscowych zagrożeń strażacy wzywani byli również do dwóch wypadków z udziałem samochodów osobowych, jednej kolizji, potrącenia rowerzystki oraz mieszkania w jednej z bartoszyckich kamienic, którego lokatorzy wyczuwali niepokojący zapach dymu. Dodatkowo strażacy pomagali karetce pogotowia, która z pacjentem ugrzęzła na podmokniętym trawniku.

Działania gaśnicze, jakie zarejestrowaliśmy w minionym tygodniu, to pożar w piwnicy budynku mieszkalnego wielorodzinnego przy ul. Kazimierza Jagiellończyka w Bartoszycach.

W wyżej wymienionych działaniach ratowniczo-gaśniczych brali udział strażacy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Bartoszycach, OSP Górowo Iławeckie, OSP Sępopol, OSP Judyty, OSP Łabędnik, OSP Bisztynek, OSP Wozławki i Wojskowa Straż Pożarna 20 Bartoszyckiej Brygady Zmechanizowanej.

Łącznie w działaniach udział brały 22 pojazdy i 103 strażaków.

kpt. Krystian MasalskiCzytaj e-wydanie
Gazeta Olsztyńska zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze. Roczna prenumerata e-wydania Gazety Olsztyńskiej razem z Gońcem Bartoszyckim kosztuje tylko 199 zł.

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.pl


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages