Trzy miejsca na podium zawodniczek bartoszyckiego klubu karate podczas turnieju w Wojniczu

2020-02-19 08:21:50(ost. akt: 2020-02-19 08:31:53)
Zawodniczki BKKK na podium w Wojniczu. Pierwsza z lewej Natalia Maksymik, pierwsza z prawej Amelia Wojciechowicz

Autor zdjęcia: Archiwum BKKK

W Wojniczu odbyła się w sobotę 15 lutego druga edycja Międzynarodowego Memoriału "Cichociemnych" Spadochroniarzy Armii Krajowej.
W turnieju startowało 273 karateków z 36 klubów z Austrii, Chorwacji oraz Polski.
Zawodnicy reprezentowali 6 organizacji karate: WKO Shinkyokushin, KWF, IKO Nakamura, Kenbukai, IKO Sosai oraz Oyama Karate.

Bartoszycki Klub Kyokushin Karate tym razem reprezentowały dziewczęta. Czteroosobowa reprezentacja wywalczyła 3 medale.

W kategorii kadetek do 50 kg na podium stanęły dwie nasze zawodniczki. Drugie miejsce zajęła Natalia Maksymik, zaś trzecia była Amelia Wojciechowicz. Również trzecią lokatę zajęła w kategorii kadetek +50 kg Michalina Kowalewska.

— Dobry start, choć bez medalu, zanotowała również Aleksandra Baranowska. Wszystkie nasze dziewczęta miały okazję sprawdzić swoje możliwości w międzynarodowym towarzystwie i z rywalkami z różnych organizacji. W drodze na podium stoczyły od dwóch do czterech walk — poinformował Andrzej Litwin, prezes i trener Bartoszyckiego Klubu Kyokushin Karate.

Gazeta Olsztyńska zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze. Roczna prenumerata e-wydania Gazety Olsztyńskiej razem z Gońcem Bartoszyckim kosztuje tylko 199 zł.