Piątek, 15 stycznia 2021. Imieniny Arnolda, Dory, Pawła

Weekend na drogach powiatu bartoszyckiego

2020-02-18 08:07:58 (ost. akt: 2020-02-18 08:23:46)

Autor zdjęcia: Policja Bartoszyce

Miniony weekend upłynął pod znakiem zdarzeń drogowych i nietrzeźwych kierujących. Niecodziennym zdarzeniem była kolizja z zaprzęgiem konnym i zdarzenie drogowe, które spowodowała pijana 17 – latka. Kolejny pijany kierujący zakończył swoją podróż w ogrodzeniu sąsiadów. Policjanci pracowali też na miejscu potrącenia 79 – letniej rowerzystki.

Bartoszyce
W piątek 14 lutego, po 13 – tej na ul. Sikorskiego w Bartoszycach mężczyzna kierujący skodą potrącił 79–latkę przejeżdżającą rowerem przez przejście dla pieszych.

Kobieta trafiła do szpitala i ma poważne obrażenia. Kierujący skodą był trzeźwy, 79 – latka również. Policjanci wykonali oględziny miejsca zdarzenia oraz zabezpieczyli auto i rower na parkingu strzeżonym. Dochodzenie pomoże w wyjaśnieniu wszelkich okoliczności tego zdarzenia.

Wozławki
W sobotę 15 lutego, po 12– tej na drodze krajowej 57 w miejscowości Wozławki doszło do zderzenia dostawczego forda z zaprzęgiem konnym.

Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że koń został spłoszony przez psy, wówczas wybiegł z drogi gruntowej na drogą K - 57 wprost na jadącego forda. W wyniku zdarzenia woźnica wypadł z bryczki jednak nie odniósł poważnych obrażeń. Woźnica i kierujący fordem byli trzeźwi. Policyjne czynności ustalą dokładny przebieg tego zdarzenia i pozwolą ustalić winnego tej kolizji drogowej.

Bartoszyce
Również w sobotę, po 15 – tej policjanci otrzymali zgłoszenie, z którego wynikało, że pijany mężczyzna wjechał w ogrodzenie na ul. Struga w Bartoszycach i chce uciec.

Policjanci ustalili, że pijany 57 – latek cofając suzuki z posesji wjechał do rowu uszkadzając ogrodzenie sąsiadów. Mężczyzna miał w organizmie ponad 2 ‰ alkoholu. Jego auto zostało zabezpieczone na parkingu strzeżonym. 57 – latek stracił prawo jazdy i odpowie za przestępstwo kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości, oraz za spowodowanie kolizji drogowej.

Sępopol
Kolejne sobotnie zdarzenie miało miejsce po 23:00 w Sępopolu. Pijana 17 – latka kierując VW wjechała w budynek na ul. Kościuszki. Policjanci ustalili, że dziewczyna bez wiedzy i zgody matki wcięła auto i jeździła ze znajomymi ulicami Sępopola.

Pijana 17 – latka, nie miała rzecz jasna uprawnień i umiejętności kierowania, a ponad 1‰ alkoholu w organizmie z pewnością nie ułatwiał jej tego zadania.

Fot. Policja Bartoszyce
Fot. Policja Bartoszyce
Fot. Policja Bartoszyce

Nastolatka, po wykonaniu z nią niezbędnych czynności została przekazana matce. Również matka dziewczyny zajęła się zabezpieczeniem rozbitego VW.

17 – latka odpowie za przestępstwo kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości i spowodowanie kolizji drogowej. Policjanci ustalili, że nastolatka została poczęstowana alkoholem przez swoją 28 – letnią koleżankę, która razem z nastolatką brała udział w kolizji drogowej będąc jej pasażerką.

Źródło:
Komenda Powiatowa Policji w Bartoszycach


Czytaj e-wydanie
Gazeta Olsztyńska zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze. Roczna prenumerata e-wydania Gazety Olsztyńskiej razem z Gońcem Bartoszyckim kosztuje tylko 199 zł.

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.pl


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages