Młodziczki Olimpu Bartoszyce zrobiły pierwszy krok do zdobycia medalu ligi wojewódzkiej

2020-02-16 18:35:00(ost. akt: 2020-02-16 18:50:52)

Bartoszyce były gospodarzem pierwszego turnieju finałowego siatkarskiej ligi wojewódzkiej młodziczek. Duży krok do wywalczenia medalu zdobyły zawodniczki UKS Olimp.
Drużyna z Bartoszyc zajęła w turnieju drugie miejsce. Prowadzony przez Sylwestra Nowokuńskiego zespół w swoim pierwszym spotkaniu wygrał 2:0 (15, 16) z Atakiem Elbląg. W kolejnym meczu Olimp znowu był górą - tym razem 2:0 (18, 11) pokonał MOSiR Giżycko.

Jedyna porażka przydarzyła się w ostatnim spotkaniu niedzielnego turnieju. W nim bartoszyczanki uległy 0:2 (-9, -22) Omedze Mrągowo, która dzięki temu zajęła pierwsze miejsce. Trzecie przypadło MOSiR-owi, a czwarte elblążankom.

Za dwa tygodnie (1 marca) drugi i decydujący turniej. Zostanie on rozegrany w Mrągowie. Siatkarki Olimpu pojadą bronić drugiego miejsca, a może powalczyć o coś więcej?

Drużyny, które zakończą ligę wojewódzką na podium, awansują do ćwierćfinału mistrzostw Polski młodziczek.

Gazeta Olsztyńska zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze. Roczna prenumerata e-wydania Gazety Olsztyńskiej razem z Gońcem Bartoszyckim kosztuje tylko 199 zł.