Młodziczki Olimpu Bartoszyce zagrają o medale siatkarskiej ligi wojewódzkiej

2020-02-03 09:55:23(ost. akt: 2020-02-03 10:07:17)

Zakończyła się pierwsza część rozgrywek o mistrzostwo ligi wojewódzkiej młodziczek Warmińsko-Mazurskiego Związku Piłki Siatkowej. Dużo powodów do zadowolenia ma Olimp Bartoszyce.
Siatkarki bartoszyckiej drużyny zapewniły sobie udział w finale mistrzostw województwa. Podczas ostatniego turnieju I ligi, który rozegrano w Mrągowie, Olimp zajął drugie miejsce. Dzięki temu uzyskał bezpośredni awans do finałowej czwórki.

W Mrągowie siatkarki Olimpu nie zaczęły najlepiej. W swoim pierwszym spotkaniu przegrały 0:2 (-23, -12) z tamtejszą Omegą. A ponieważ gospodynie wcześniej pokonały 2:1 MOSiR Giżycko, mogły już być pewne awansu do finału.

O drugie miejsce w nim Olimp zagrał z zespołem z Giżycka. Mecz zakończył się po myśli naszej drużyny. Podopieczne trenera Sylwestra Nowokuńskiego zwyciężyły 2:0 (24, 21), dołączając tym samym do obsady finału ligi wojewódzkiej.

Stawkę finalistów uzupełnią dwie najlepsze drużyny wyłonione z baraży. Zagrają w nim: MOSiR Giżycko, Atak Elbląg oraz Absolwent Sport Club Olsztyn.

Pierwszy turniej finałowy zostanie rozegrany w Bartoszycach (15 lub 16lutego). Gospodarzem drugiego będzie drużyna z Mrągowa (29 lutego/1 marca).

Gazeta Olsztyńska zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze. Roczna prenumerata e-wydania Gazety Olsztyńskiej razem z Gońcem Bartoszyckim kosztuje tylko 199 zł.