Sobota, 29 lutego 2020. Imieniny Lecha, Lutomira

Młodzież z ZSP nr 2 realizuje projekt społeczny "Po prostu TY"

2020-01-23 08:50:02 (ost. akt: 2020-01-23 09:03:55)

Autor zdjęcia: Archiwum grupy projektowej

W swoim projekcie uczniowie bartoszyckiej szkoły poruszają problem niskiej samooceny wśród dzieci i młodzieży. Poszerzają świadomość na ten temat, także wśród rodziców. Teraz grupa projektowa, w skład której wchodzą Dominika Serowik, Natalia Mazurowska i Piotr Wolanin, opisała swoje działania.

Kolejne cele zrealizowane! W dniach 20-21 grudnia 2019 r., w Centrum Handlowym INBAG w Bartoszycach, zorganizowaliśmy Świąteczny Happening Komplementów.

Wspólnie zachęcaliśmy przechodniów do napisania komplementu o samym sobie lub towarzyszu. Dodatkowo, każdy uczestnik dostawał cukierki z hasłami motywującymi. Happening spotkał się z bardzo ciepłym przyjęciem, przez mieszkańców Bartoszyc i okolic, którzy obserwowali go ze sporym zaciekawieniem, chętnie przyjmując ulotki oraz słodki poczęstunek.

Ku naszemu zdziwieniu wiele osób znalazło chwilę na uczestnictwo i szczodrze się komplementowało. Ponadto uczestnicy czerpali ogromną przyjemność ze słów napisanych na lustrze.

Kolejnym powodem do dumy jest przeprowadzenie prelekcji dla rodziców, która odbyła się w czwartek 16 stycznia 2020 r. w Szkole Podstawowej nr 7 w Bartoszycach.

Tutaj również spotkaliśmy się z gorącym powitaniem i pochwałą za wybranie tematu naszego spotkania, czyli niskiej samooceny wśród młodzieży. W programie prelekcji zawarliśmy informacje potwierdzające słuszność problemu, przejawy braku akceptacji siebie oraz sposoby pomocy dziecku w takiej sytuacji.

Rodzice i wychowawcy z zaciekawieniem oglądali nasze wystąpienie. Zostaliśmy pożegnani ogromnymi brawami. Mamy nadzieję, że nasze prelekcje okazały się tak samo uczące dla rodziców, jak i dla nas!

Grupa projektowa
Czytaj e-wydanie
Gazeta Olsztyńska zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze. Roczna prenumerata e-wydania Gazety Olsztyńskiej razem z Gońcem Bartoszyckim kosztuje tylko 199 zł.

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.pl

Polub nas na Facebooku:

Źródło: Artykuł internauty

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. xyz #2858289 | 88.156.*.* 29 sty 2020 00:20

    Fajnie :)

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages