Sobota, 29 lutego 2020. Imieniny Lecha, Lutomira

Digger jest już spokojny, ale kto jeszcze wskoczy na podium mistrzostw Bartoszyc w futsalu? NA ŻYWO

2020-01-17 13:34:44 (ost. akt: 2020-01-18 21:49:31)

Autor zdjęcia: Grzegorz Kwakszys

Przed nami ostatnia kolejka 21. Mistrzostw Bartoszyc im. Stefana Pszczoły w Futsalu. Tytuł zapewnił już sobie Digger, ale za jego plecami trwa walka o dalsze miejsca na podium. Zapraszamy na naszą relację tekstową na żywo.

13. kolejka
• WM-Glass — Coco Jambo 16:2 (7:0)
Bramki: Archacki 7, Miąsko 4, Sawicz 3, Jaworski 2 - Konieczka, Rogoziński
Ekipa Coco Jambo zakończyła mistrzostwa bez choćby jednej wygranej. W ostatnim meczu drużyna już od początku miała utrudnione zadanie, bo rozpoczęła spotkanie w składzie pomniejszonym o jednego zawodnika.

WM-Glass przeważał przez cały mecz. Na pierwszego gola musiał poczekać do 5. minuty, potem worek z bramkami rozwiązał się. Jeśli w kolejnym meczu nie wygra Victoria Oldboys, WM-Glass uniknie przedostatniego miejsca w końcowej tabeli.

• Tolko — Victoria Oldboys 10:7 (4:3)
Bramki: Tymcio 5, Mucha 3, Blake, M. Kwieciński (samob.) - L. Kwieciński 3, M. Kwieciński, Dądzik, Komarzewski
Tolko pięć razy obejmowało prowadzenie, ale po pierwszych czterech trafieniach Victoria Oldboys doprowadzała do wyrównania. Za piątym razem nie dała rady, bo niemal natychmiast Tolko strzeliło szóstego gola, powiększając potem swoją przewagę. Było to trzecie zwycięstwo drużyny z Tolko w tych mistrzostwach. Porażka oznacza dla Victorii spadek na przedostatnie miejsce w końcowej tabeli.

• Wiecznie Młodzi — Reduta Bisztynek 10:7 (1:2)
Bramki: Magnuszewski 4, Czapla 3, Snopkowski 2, Ładosz - Busz 2, Pawlik 2, Lis, Cichowski, Klik
Kiedy na początku drugiej połowy Reduta objęła prowadzenie 3:1 wydawało się, że będzie na dobrej drodze, by odnieść swoje piąte zwycięstwo w mistrzostwach. Tymczasem wystarczyło kilka minut, by Wiecznie Młodzi wyszli na prowadzenie 5:3. Reduta później dwukrotnie zbliżyła się na jedną bramkę (4:5, 5:6), lecz rywale dowieźli do końca korzystny dla siebie wynik.

Reduta w końcowej tabeli zajmie 8. miejsce. Jej zawodnik Dawid Busz strzelił dwa gole. Lider klasyfikacji najlepszych strzelców zakończył mistrzostwa z dorobkiem 29 trafień.

• FC Porto — KS Wojciechy 4:3 (0:2)
Bramki: Perlejewski 3, M. Tomaszewicz - Gwiazda, R. GalińskiBiedulski,
Trzy i pół minuty wystarczyło po przerwie, by FC Porto doprowadziło do remisu. Mające szansę na 6. miejsce (w razie swojej wygranej i porażki Batka) Wojciechy nie zdołały jednak nawet zremisować. Pół minuty przed końcem spotkania zwycięstwo swojej drużynie zapewnił Grzegorz Perlejewski, zdobywając swoją 24. bramkę w mistrzostwach.

• Żwir-Wik — Dzikie Koty 2:3 (1:1)
Bramki: Wołowik, Łojewski - M. Rodak, Kadziewicz, Leszczenko
Mecz, w którym Żwir-Wik mógł zapewnić sobie wicemistrzostwo, ale trzecia porażka w mistrzostwach może ich kosztować nawet spadek poza podium (jeśli swojego meczu nie przegra 20 BBZ). Z kolei Dzikie Koty pewne są już miejsca w najlepszej trójce mistrzostw. Gola na wagę trzech punktów strzelił 40 sekund przed końcem Hubert Leszczenko.

• Digger — Batek 2:2 (0:1)
Bramki: Malicki 2 - Murawski, Kryłowicz
Do przerwy pachniało niespodzianką, ale już w 2. minucie drugiej połowy Rafał Malicki doprowadził do wyrównania. Potem przewagę miał nowy mistrz Bartoszyc, ale gola strzelić nie potrafił, bo albo obijał słupki bramki rywali, albo udanie i szczęśliwie bronił bramkarz Batka Łukasz Piotrowski. Pokonać się go udało dopiero cztery minuty przed końcem meczu.

Digger nie zakończył jednak mistrzostw z kompletem trzynastu zwycięstw. Półtorej minuty przed końcem Dominik Kryłowicz doprowadził do wyrównania. Dla Batka to czwarty remis w mistrzostwach. Żadna drużyna nie zanotowała ich więcej.

W całym spotkaniu obie drużyny popełniły tylko jeden faul. Karny punkt trafił na konto Batka. Mimo tego to on wygrał klasyfikację fair play.

• Delux — 20 BBZ 2:7 (1:3)
Bramki: Rzeźnik 2 - Kurywczak 3, Miłoszewski 2, Warda, Boras
Wygrywając ostatni mecz 20. edycji mistrzostw, 20 BBZ zapewniła sobie drugie miejsce w końcowej tabeli. Ubiegłoroczny mistrz pewnie wypunktował ekipę Deluxu. W dodatku Brygada w 13 meczach straciła zaledwie 17 goli. Zaowocowało to nagrodą dla Łukasza Rentkowskiego, którego uznano najlepszym bramkarzem.

Inne nagrody indywidualne trafiły do Dawida Busza z Reduty (najlepszy strzelec, 29 goli) i Tomasza Bobrowskiego z Digger (najlepszy zawodnik).

Organizatorzy wyróżnili również Klaudię Orłowską z FC Porto - jedyną kobietę, która zagrała w 20. mistrzostwach. Nagrody odebrali również Tomasz Deluga i Kamil Jaworski z Deluxu. Obaj są jedynymi zawodnikami, którzy zagrali we wszystkich edycjach mistrzostw.