Piątek, 10 lipca 2020. Imieniny Filipa, Sylwany, Witalisa

Akcja informacyjno-edukacyjna "Bezpieczne ferie"

2019-12-31 08:28:26 (ost. akt: 2019-12-31 08:29:43)

Autor zdjęcia: Grzegorz Kwakszys

Przy jeziorku Mleczarskim w Bartoszycach w piątek 17 stycznia odbędzie się coroczna akcja informacyjno-edukacyjna "Bezpieczne ferie", podczas której bartoszyccy strażacy przeprowadzą pokazy ratownictwa lodowego i medycznego. Początek o g. 10.

Przedstawione zostaną m.in. niebezpieczeństwa związane z nierozważnym zachowaniem na zamarzniętych akwenach, zasady poruszania się po lodzie i podstawowe zasady udzielenia pomocy osobie wychłodzonej. Strażacy zaprezentują również techniki ratownicze stosowane w trakcie działań na lodzie.

Do tegorocznych pokazów przyłączą się również bartoszyccy leśnicy, którzy opowiedzą o bezpiecznym poruszaniu i zachowaniu się w lesie. Przedstawią tropy zwierząt oraz zasady dokarmiania ptaków i zwierząt leśnych, poruszą problematykę zaśmiecania lasu, kłusownictwa i wandalizmu.

Do obejrzenia będzie także wóz patrolowy Straży Leśnej oraz wiele innych ciekawych eksponatów. Na stoisku nadleśnictwa przewidziano quiz z nagrodami.

Na uczestników pokazów czekać będzie specjalnie przygotowane ognisko, przy którym będzie można się ogrzać, upiec kiełbaskę oraz napić się ciepłej herbaty (kiełbaski, pieczywo itp. należy zorganizować we własnym zakresie).

Organizatorzy wydarzenia: Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Bartoszycach, Bartoszycki Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz Nadleśnictwo Bartoszyce.

red.

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij

Polub nas na Facebooku:

Źródło: Gazeta Olsztyńska

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages