Sobota, 16 stycznia 2021. Imieniny Mascelego, Walerii, Włodzimierza

Innowacyjny projekt pn. „Język ukraiński on-line z Ukrainą”

2019-12-24 07:36:52 (ost. akt: 2019-12-24 07:39:59)

Autor zdjęcia: Lubomira Tchórz

Od września 2019 r. uczniowie klasy III i V Zespołu Szkół z Ukraińskim Językiem Nauczania kontynuują realizację projektu edukacyjnego pn. „Język ukraiński on-line z Ukrainą”, który ma charakter innowacyjny.

Uczniowie doskonalą porozumiewanie się w języku ukraińskim, poznają literaturę dziecięcą, wzbogacają wiedzę z historii i kultury Ukrainy podczas lekcji on-line za pośrednictwem Skype.

Taka forma pracy cieszy się dużym zainteresowaniem uczniów, którzy do każdego spotkania z nauczycielami, bibliotekarzami oraz swoimi rówieśnikami z Ukrainy przygotowują się odpowiedzialnie i systematycznie pod opieką nauczycielki języka ukraińskiego Agnieszki Wnukowicz.

Podczas lekcji języka ukraińskiego uczniowie pogłębiają i utrwalają zdobytą wiedzę w atrakcyjny sposób, np. w formie prezentacji, zabaw, quizów, teatralnych inscenizacji, konkursów wiedzy, wycieczek wirtualnych.

Lekcje on-line z Ukrainą służą również poznawaniu przez uczniów rówieśników z różnych regionów Ukrainy poprzez prowadzenie rozmów o ich zainteresowaniach i prezentacji przykładów dobrych praktyk, które pomagają uatrakcyjnić proces edukacyjny oraz działania wychowawcze związane z podtrzymaniem ukraińskiej tożsamości narodowej.

Dzięki wykorzystaniu odpowiednich zasobów technologii informacyjno-komunikacyjnej oraz dużemu zaangażowaniu nauczycielki i szkolnego informatyka, kontakt z Ukrainą staje się możliwy nawet kilka razy w miesiącu. Pedagogiczne działanie innowacyjne jest efektem dobrej współpracy szkoły z Obwodową Biblioteką dla Dzieci we Lwowie w ramach realizacji Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego pod nazwą „Jesteśmy Ukraińcami. Ja i Ty” (w języku ukraińskim „My Ukrainci. Ja i Ty”).

Lubomira Tchórz
fotografie: z archiwum szkoły


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij

Polub nas na Facebooku:

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: Ukrainki

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages