Piątek, 15 stycznia 2021. Imieniny Arnolda, Dory, Pawła

Wspólne kolędowanie w Galinach

2019-12-23 07:21:02 (ost. akt: 2019-12-23 07:26:02)

Autor zdjęcia: Marek Kirkuć

Święta Bożego Narodzenia to szczególny czas spędzony w gronie najbliższych, to czas radości i pojednania. A jak najprościej można się jednać i radować? Odpowiedź jest oczywista - poprzez wspólny śpiew i rozmowy.

Dlatego też już 19 grudnia, a więc na kilka dni przed magiczną nocą, w Galinach odbyło się wspólne przedświąteczne kolędowanie. Inicjatorem i organizatorem tego wzniosłego spotkania była szkoła Podstawowa im. Leśników Polskich w Galinach.

To uroczyste spotkanie zaszczycili swoją obecnością zacni goście: wójt gminy Bartoszyce Andrzej Dycha, ksiądz proboszcz Stanisław Tokarz, leśniczy leśnictwa Czarny Las Paweł Ulaniuk, miejscowi radni Andrzej Kosakowski i Krzysztof Prokop oraz sołtys Galin Marcin Przybysz. Nie zawiedli organizatorów również rodzice uczniów i mieszkańcy. Sala świetlicy wiejskiej, bez przesady, pękała w szwach.

Po przywitaniu gości przez panią dyrektor szkoły Małgorzatę Zaczyk uczniowie przedstawili swój świąteczny program artystyczny. Burzę oklasków zebrały występy uczniów z różnych grup wiekowych począwszy od najmłodszych przedszkolaków przygotowanych przez panie Jolantę Topczyłko i Lucynę Masłowską.

Nie mniejsze owacje otrzymali członkowie miejscowego zespołu „Gala”, który uświetnił ten wieczór koncertem kolęd.

Aby polskiej tradycyjnej gościnności stało się zadość, galińskie Koło Gospodyń Wiejskich oraz rada rodziców zapewniły gościom słodki poczęstunek.

Przy okazji wspólnego śpiewania można było także zaopatrzyć się w ozdoby wystawione na świątecznym kiermaszu. I tym razem uczniowie i rodzice stanęli na wysokości zadania. Przepięknie wykonane ręcznie ozdoby bardzo szybko znalazły nowych właścicieli.

Mamy nadzieję, że ten wieczór to zapowiedź i preludium cudownych Świąt Bożego Narodzenia spędzonych w każdym domu przy choince i dźwiękach naszych pięknych kolęd i pastorałek.

Życząc radosnych i szczęśliwych Świąt Bożego Narodzenia dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do uświetnienia tej uroczystości.

Organizatorzy


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij

Polub nas na Facebooku:

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: marko

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages