Jeden medal Przyjaźni Bartoszyce podczas torowych Mistrzostw Polski Szkółek Kolarskich

2019-12-10 08:33:31(ost. akt: 2019-12-10 08:55:34)
Roksana Kowalska (z prawej) została brązową medalistką Mistrzostw Polski Szkółek Kolarskich na torze

Autor zdjęcia: Sebastian Krawczyk/MDK UKS Przyjaźń Bartoszyce

Roksana Kowalska (MDK UKS Przyjaźń Bartoszyce) wywalczyła brązowy medal torowych Mistrzostw Polski Szkółek Kolarskich w wyścigu punktowym. Zawody odbyły się w Pruszkowie.
Wyścig punktowy dziewcząt z klas V był jedną z ostatnich konkurencji mistrzostw. Roksana Kowalska miejsce na podium zapewniła sobie tuż przed samym końcem rywalizacji. Lepsze od niej okazały się tylko Otylia Kozłowska (Rypin), która zdobyła złoty medal oraz Maja Włodarczyk (Rogóźno).

— Medal Roksany wpadł trochę niespodziewanie. Konkurencja była mocna, ale na ostatnim finiszu udało się jej mocno docisnąć i udanie zafiniszować, a ten ostatni liczony jest podwójnie. I dzięki temu wskoczyła na podium. W całym wyścigu Roksana miała też trochę szczęścia, bo nie wzięła udziału w kraksie, tak jak niektóre jej rywalki — powiedział Sebastian Krawczyk, trener bartoszyckich kolarzy.

Krawczyk dodał, że w cichych kalkulacjach przed mistrzostwami liczył na trzy medale. — Niestety, dwie z naszych zawodniczek nie czuły się najlepiej. Ostatecznie pojechały, ale to już nie było to — powiedział trener.