Czwartek, 13 sierpnia 2020. Imieniny Elwiry, Hipolita, Radosławy

Uczniowie z „Żeroma” w Turcji w ramach projektu Erasmus+

2019-12-09 13:05:37 (ost. akt: 2019-12-09 13:15:15)

Autor zdjęcia: Archiwum szkoły

Czy zdarza się, że cierpisz na nadmiar pomysłów lub czujesz przytłoczenie z powodu zbyt dużej ilości zadań? Czy rozpoczynasz coś i rzadko to kończysz? Jeżeli na któreś z tych pytań odpowiedziałeś twierdząco, to być cierpisz na Shiny Object Syndrome (SOS). Mówiąc po polsku — syndrom błyszczących obiektów.

Jak sobie z nim poradzić? Jak pomóc innym osobom uporać się z SOS? Odpowiedzi szukali uczniowie Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Żeromskiego w Bartoszycach wraz z rówieśnikami z Litwy, Niemiec, Włoch i Turcji w ramach projektu Erasmus+ „Webless World – SOS Shiny Object Syndrom”, finansowanego przez Unię Europejską.

Pierwsze spotkanie projektowe odbyło się w dniach 25-29 listopada w Ankarze, gdzie uczniowie wraz z nauczycielami Dorotą Haraf i Agnieszką Kędzierską, uczestniczyli w realizacji działań projektowych, goszcząc w szkole Umitkoy Anadolu Hatip Lisesi w stolicy Turcji.

W trakcie pobytu uczniowie wzięli udział w prelekcji dotyczącej zagrożeń związanych z nowoczesną technologią, a także w zajęciach sportowych i grach, które uświetnił swoją obecnością turecki wiceminister sportu. Poznali także wiceministra edukacji, który gościł ich w swojej siedzibie.

Uczniowie LO im. Stefana Żeromskiego mieli także możliwość zaprezentować swój kraj, miasto i szkołę, a ich wypowiedź tak zainteresowała media obecne podczas działań projektowych, że przeprowadziły one wywiad z jedną z uczennic.

Program uczniowskiej wymiany był bardzo intensywny. Pozwolił na zapoznanie się z kulturą, historią i przyrodą Turcji. Uczestnicy projektu zwiedzali Muzeum Narodowe i Etnograficzne zawierające bogate zbiory rzemiosła artystycznego od paleolitu aż po współczesność, mieli także okazję obejrzeć wnętrze meczetu i wzięli udział w podniosłej uroczystości zmiany warty przy mauzoleum Ataturka, najsłynniejszego przywódcy państwa tureckiego.

We czwartek udali się na wycieczkę, podczas której zwiedzali miejsca wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO: słone jezioro Tuz Golu oraz niesamowitą Kapadocję z podziemnymi miasteczkami, w których trzeba było bardzo uważać, żeby nie zgubić się w labiryncie krętych uliczek.

Działania projektowe stworzyły okazję do pogłębienia wiedzy dotyczącej Shiny Object Syndrom, doskonalenia umiejętności posługiwania się językiem angielskim oraz odkrywania piękna i kultury Turcji.

Dorota Haraf


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij

Polub nas na Facebooku:

Źródło: Artykuł internauty

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Super! #2832308 | 88.156.*.* 9 gru 2019 18:57

    Fajnie, też bym chciała.

    Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages