Wtorek, 14 lipca 2020. Imieniny Kamili, Kamila, Marcelego

Uczniowie z Górowa Iławeckiego wygrali międzyszkolne zawody sportowe „Bieg po zdrowie”

2019-12-05 10:51:13 (ost. akt: 2019-12-05 10:56:03)

W hali przy Szkole Podstawowej nr 1 w Bartoszycach odbyły się zawody w ramach IV edycji programu antytytoniowej edukacji zdrowotnej „Bieg po zdrowie”. Wygrali je uczniowie reprezentujący SP w Górowie Iławeckim.

W roku szkolnym 2019/2020, w ramach IV edycji programu antytytoniowej edukacji zdrowotnej „Bieg po zdrowie”, po raz kolejny z inicjatywy Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Bartoszycach i dzięki wsparciu dyrekcji szkoły oraz dużemu zaangażowaniu koordynatora szkolnego i nauczycieli wychowania fizycznego, zorganizowano międzyszkolne zawody sportowe skierowane do uczniów klas IV szkół podstawowych.

Zawody odbyły się w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 1 im. Romualda Traugutta 
w Bartoszycach. Specjalnym gościem zawodów była Aleksandra Krawczyk, która poprowadziła rozgrzewkę dla wszystkich chętnych uczniów.

Do zawodów sportowych „Bieg po zdrowie” przystąpiło osiem szkół z powiatu bartoszyckiego, biorących udział w programie. W ramach jednej z konkurencji uczniowie pod okiem koordynatorów przygotowali w szkołach plakaty antytytoniowe, które zostały ocenione przez komisję składającą się z Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Bartoszycach, przedstawiciela Urzędu Miasta Bartoszyce oraz pielęgniarki szkolnej.

Komisja kierowała się kryteriami oraz zasadami oceniania plakatów, za które można było otrzymać dodatkowe punkty w klasyfikacji ogólnej zawodów. Ocenie podlegała: zgodności tematyczna z programem antytytoniowej edukacji zdrowotnej, oryginalność i pomysłowość, walory artystyczne oraz samodzielność.

Pierwsze miejsce 
w zawodach zdobyła Szkoła Podstawowa w Górowie Iławeckim, drugie miejsce zajęli gospodarze zawodów, trzecie miejsce należało do Zespołu Szkolno-Przedszkolnego 
nr 1 w Bartoszycach, a następne w kolejności były: Zespół Szkolno-Przedszkolny w Bezledach, Szkoła Filialna im. Kornela Makuszyńskiego w Toprzynach, Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka 
w Kandytach, Szkoła Podstawowa nr 3 im. Tadeusza Kościuszki w Bartoszycach oraz Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Sokolicy.

Dzięki wsparciu finansowemu burmistrza miasta Bartoszyce, wójta gminy Bartoszyce, wójta gminy Górowo Iławeckie oraz Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Bartoszycach, każda ze szkół otrzymała nagrody. Wszyscy uczestnicy zawodów, uczniowie oraz opiekunowie drużyn, zostali nagrodzeni.

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Bartoszycach serdecznie zaprasza wszystkich zainteresowanych do Bartoszyckiego Domu Kultury do podziwiania galerii plakatów antytytoniowych przygotowanych przez uczniów która 
w styczniu 2020 r. zostanie wyeksponowana. Galeria będzie swoistym zwieńczeniem zawodów oraz apelem antytytoniowym młodych ludzi, skierowanym do mieszkańców naszego miasta.

Magdalena Dmitruk
mł. asystent PZIOZ
PSSE w Bartoszycach

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages