Dwa kluby z powiatu bartoszyckiego otrzymały Certyfikaty PZPN dla szkółek piłkarskich. Pochwalić się nimi mogą Legia-Bart Bartoszyce oraz Cresovia Górowo Iławeckie.
Działająca od 2011 roku Legia-Bart otrzymała Srebrny Certyfikat. Aby go dostać, szkółka musiała spełnić odpowiednie wytyczne Polskiego Związku Piłki Nożnej. W całym kraju przyznano 145 certyfikatów w tym kolorze, w tym na Warmii i Mazurach 11.
Odpowiednie wytyczne musiała spełnić też Cresovia Górowo Iławeckie. Ona otrzymała Brązowy Certyfikat PZPN. Tym samym znalazła się w gronie 432 podmiotów, którym został on nadany. W naszym województwie takie wyróżnienie otrzymało 17 klubów.
W całym kraju o certyfikaty PZPN starało się 1197 podmiotów. Proces weryfikacyjny pomyślnie przeszły 694 z nich. Certyfikaty zostały przyznane na okres do 30 czerwca 2021 roku. W procesie ich przyznawania brano pod uwagę m.in. kwalifikacje trenerów, infrastrukturę sportową, program szkoleniowy, opiekę medyczną czy liczbę drużyn.
Kilka tygodni wcześniej PZPN opublikował listę szkółek, którym nie przyznano certyfikatów. W tym gronie znalazła się m.in. Victoria Bartoszyce, która starała się o Brązowy Certyfikat PZPN.
kwk
Czytaj e-wydanie 

Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknijPochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając "
Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie
Dodaj komentarz Odśwież
Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych
Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez
Brawo #2826699 | 5.173.*.* 29 lis 2019 15:06
Brawo Legia - Bart Bartoszyce, gratulacje dla zarządu!!!
!
odpowiedz na ten komentarz
pokaż odpowiedzi (1)