Sobota, 5 grudnia 2020. Imieniny Kryspiny, Norberta, Sabiny

Dwunastu policjantów zakończyło w powiecie adaptację zawodową

2019-11-19 13:11:58 (ost. akt: 2019-11-19 13:16:17)
Adepci w trakcie patrolowania ulic Górowa Iławeckiego

Adepci w trakcie patrolowania ulic Górowa Iławeckiego

Autor zdjęcia: KPP Bartoszyce

Od sierpnia 12 policjantów odbywało adaptację zawodową w Komendzie Powiatowej Policji w Bartoszycach. Adaptacja zawodowa jest kolejnym, koniecznym etapem szkolenia w służbie przygotowawczej. Odbyła się dzięki środkom finansowym z budżetów samorządów powiatu bartoszyckiego.

W czwartek 14 listopada 2019 r. Komendant Powiatowy Policji w Bartoszycach mł. insp. Przemysław Fiertek podziękował policjantom za wzorową służbę w okresie adaptacji zawodowej. Łącznie aż 12 policjantów od 19 sierpnia br. odbywało adaptację ucząc się zawodu policjanta w praktyce.

Pięcioro z nich wróciło do swoich jednostek macierzystych (KMP Elbląg, KWP Olsztyn), a pozostali nadal będą służyć w Ogniwie Patrolowo-Interwencyjnym miejscowej komendy.

Dzięki środkom finansowym, które zostały przekazane na adaptację zawodową przez samorządy z powiatu bartoszyckiego (Urząd Miasta Górowo Iławeckie, Urząd Gminy Górowo Iławeckie, Urząd Miasta Sępopol, Urząd Miasta Bisztynek, Urząd Gminy Bartoszyce), możliwe było sfinansowanie kosztów związanych z jej przeprowadzeniem.

Dzięki adaptacji zawodowej więcej policjantów codziennie pełniło służby na obszarze całego powiatu. Młodzi policjanci pod okiem doświadczonych kolegów patrolowali ulice miast i miasteczek, interweniowali w różnorodnych sytuacjach i dbali o bezpieczeństwo mieszkańców regionu.

źródło: KPP Bartoszyce


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages