Niedziela, 20 września 2020. Imieniny Eustachego, Faustyny, Renaty

Battle of Barcja: wygrane walki braci Kuźniaków oraz Błażewicza

2019-11-16 22:22:51 (ost. akt: 2019-11-16 23:02:14)
Z lewej Michał Kuźniak (Kickboxing Bartoszyce) podczas swojego pojedynku z Rafałem Gajewczykiem w Ełku

Z lewej Michał Kuźniak (Kickboxing Bartoszyce) podczas swojego pojedynku z Rafałem Gajewczykiem w Ełku

Autor zdjęcia: Grzegorz Kwakszys

Siedem pojedynków zobaczyli kibice podczas charytatywnej gali Battle of Barcja, która odbyła się w Gminnej Hali Sportowej w Bezledach. Swoje walki w komplecie wygrali zawodnicy Kickboxigu Bartoszyce: Alek Błażewicz, Michał Kuźniak i Sebastian Kuźniak.

To była pierwsza okazja, by odnoszących sukcesy w kraju i za granicą braci Michała i Sebastiana Kuźniaków zobaczyli "swoi" kibice. W końcu udało się to zorganizować, a gala Battle of Barcja ściągnęła do Bezled wielu kibiców (bilety na trybuny wyprzedały się dwa dni przed wydarzeniem).

Obaj zawodnicy nie zawiedli, wygrywając swoje walki, choć Sebastian niejednogłośnie. Obaj jednak byli bardzo mocno dopingowani przez kibiców, za co dziękowali po ogłoszeniu werdyktów.

Zwycięstwo zanotował również trzeci z reprezentantów gospodarzy, czyli ekipy Kickboxing Bartoszyce. Alek Błażewicz po raz pierwszy walczył podczas takiej gali i jak sam później przyznał, bardzo się stresował, ale z ringu wyszedł wygrany.

Gala miała charakter charytatywny. Dochód z niej zostanie przeznaczony na leczenie Oliwii Muszkiet. Latem tego roku dziewczynka uległa pod Szczurkowem nieszczęśliwemu wypadkowi, po którym wciąż nie odzyskała zdrowia. Oliwii na gali nie było, ale nagrała specjalny film z podziękowaniem za okazaną jej pomoc.

Wydarzenie nie odbyłoby się bez wsparcia wielu firm i instytucji. Wszystkim wójt gminy Bartoszyce Andrzej Dycha wręczył na początku specjalne podziękowania. Gościem specjalnym gali był bartoszyczanin Błażej Nowak, który próbuje swoich sił na zawodowym ringu bokserskim. Zaprezentował on krótki trening medialny.

Gala rozpoczęła się krótko po godz. 19, a wcześniej w bezledzkiej hali odbywał się Otwarty Puchar Warmii i Mazur Kadetów w Kickboxingu. Przez kilka godzin na dwóch planszach rywalizowało kilkudziesięciu zawodników z całego kraju.

Wyniki gali Battle of Barcja
• Staszek Brzozowski (Palestra Warszawa) wygrał na punkty w Gordianem Głowackim (Camel Fight Club Olsztyn)

• K1, -78 kg: Alek Błażewicz (Kickboxing Bartoszyce) wygrał na punkty z Miłoszem Hruświckim (Kickboxing Panzer Suwałki)

• K1, -60 kg: Michał Gwaj (Ragnarok Białystok) wygrał na punkty z Jewgienijem Guanem (Balitic Defenders Kaliningrad)

• K1, -60 kg: Beata Afek (Tajfun Legionowo) stoczyła sparingową walkę z Pauliną Ilnicką (Kaiser Sports Olsztyn)

• K1, -67 kg: Michaił Kolesow (Baltic Defenders Kaliningrad) wygrał na punkty z Pawłem Głuszykiem (Camel Fight Club Olsztyn)

• K1, -91 kg: Michał Kuźniak (Kickboxing Bartoszyce) wygrał na punkty z Rafałem Gajewczykiem (Thor Ełk)

• K1, -91 kg: Sebastian Kuźniak (Kickboxing Bartoszyce) wygrał niejednogłośnie na punkty z Danielem Bralewskim (Palestra Warszawa)

Więcej o gali przeczytacie w kolejnym wydaniu "Gońca Bartoszyckiego" 22 listopada.

Grzegorz Kwakszys
g.kwakszys@gazetaolsztynska.pl

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij

Polub nas na Facebooku:

Źródło: Gazeta Olsztyńska

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages