Trzy medale Przyjaźni Bartoszyce podczas mistrzostw województwa LZS w kolarstwie górskim

2019-11-15 10:07:14(ost. akt: 2019-11-15 10:18:13)
Urszula Sipko, zawodniczka MDK UKS Przyjaźń Bartoszyce

Autor zdjęcia: Grzegorz Kwakszys

W 101. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości, w Starych Juchach odbyły się Mistrzostwa Województwa Warmińsko-Mazurskiego w Kolarstwie Górskim. Swój udział mocno zaakcentowali zawodnicy MDK UKS Przyjaźń Bartoszyce.
Nad malowniczym jeziorem i na ciekawej trasie zawodnicy z Bartoszyc trzykrotnie stawali na podium.

Mistrzynią województwa w wyścigu młodziczek została Urszula Sipko. Drugie miejsce w kategorii dzieci wywalczył Michał Nowodzielski, a trzecia wśród żakini była Kinga Kosińska. — W mojej opinii przyjechała na drugiej pozycji. Uważam, że błąd tutaj popełnili sędziowie — powiedział po zawodach trener bartoszyckich kolarzy Sebastian Krawczyk.

W Starych Juchach startowało jeszcze troje zawodników Przyjaźni. W swoich kategoriach Amelia Kaczmar, Paweł Stankiewicz i Roksana Kowalska uplasowali się w środku stawki.