Piątek, 7 sierpnia 2020. Imieniny Donaty, Olechny, Kajetana

Celnicy z Bezled znaleźli w samochodzie blisko 9 kg bursztynu

2019-11-14 10:15:16 (ost. akt: 2019-11-14 10:19:09)

Autor zdjęcia: Izba Administracji Skarbowej w Olsztynie

Pod koniec października br. funkcjonariusze z Oddziału Celnego w Bezledach skierowali samochód osobowy marki Peugeot, którym podróżował obywatel Federacji Rosyjskiej, do kontroli przy pomocy urządzenia RTG. Odczyt obrazu skanera wskazywał, że za tylną kanapą może być ukryta kontrabanda.

W trakcie dalszych czynności okazało się, że oparcie kanapy przykręcone jest do blaszanej ścianki w bagażniku, tworząc przestrzeń do ukrycia towarów. Po demontażu siedzenia, funkcjonariusz dokonujący rewizji stwierdził, że w belce pod kanapą wycięto dwa prostokątne otwory zakryte kawałkami przykręconej blachy.

Po jej odkręceniu okazało się, że belka wypełniona jest kawałkami bursztynu. Łącznie w specjalnie skonstruowanej skrytce znajdowało się 8,9 kg jantaru. Były to kawałki nieobrobionego kamienia. Wstępnie jego wartość oszacowano na ok. 10 tys. zł.

Wobec Rosjanina wszczęto postępowanie karne skarbowe, a pojazd został zatrzymany na celniczym parkingu ze względu na przeróbki konstrukcyjne.

źródło: Izba Administracji Skarbowej w Olsztynie


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages