Piątek, 10 lipca 2020. Imieniny Filipa, Sylwany, Witalisa

Bajkowy wtorek przedszkolaków w Galinach. ZDJĘCIA

2019-11-06 14:02:06 (ost. akt: 2019-11-06 14:03:28)

Autor zdjęcia: Marek Kirkuć

Wtorek 5 listopada 2019 r. był magicznym dniem w oddziale przedszkolnym Szkoły Podstawowej im. Leśników Polskich w Galinach.

Dzieci wraz z wychowawcami obchodziły bowiem Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. Wydarzenie pozwoliło przypomnieć, że bajki są nieodzownym elementem dzieciństwa każdego z nas.

Dzieci przybyły do przedszkola przebrane w ulubione postaci z bajek. W baśniowej atmosferze wysłuchały historii o Czerwonym Kapturku, małej dziewczynce z utworu braci Grimm.

Po takim rozpoczęciu nastąpił moment, na który czekały wszystkie przedszkolaki – wybór królowej oraz króla balu przebierańców. Odbył się również konkurs na najlepszy i najciekawszy strój. Wszystko działo się w tle bajkowej muzyki oraz przy słodkim poczęstunku.

Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek jest doskonałą okazją do rozwijania zainteresowań czytelniczych wśród dzieci. Pamiętajmy, że bajki i baśnie wywierają ogromny wpływ nie tylko na wyobraźnię młodego człowieka, ale również na wrażliwość emocjonalną czy kształtowanie odpowiednich postaw społecznych.

Jolanta Topczyłko
Foto – SP Galiny


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij

Polub nas na Facebooku:

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: marko

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages