Turniej koszykówki w Bezledach. Puchary pojechały do Olsztyna (mężczyźni) i Gdyni (kobiety)

2019-10-28 08:44:47(ost. akt: 2019-10-28 08:55:38)

Autor zdjęcia: Sławomir Kirkuć/BOSiR

W Bezledach po raz trzeci rozegrano turniej o puchar prezesa PZKosz. Nowością w tegorocznej imprezie, przygotowanej przez Bartoszycki Ośrodek Sportu i Rekreacji, były rozgrywki zespołów kobiecych.
Drużyn koszykarek były trzy (anonsowano przyjazd czterech zespołów). W decydującym spotkaniu 3-city Basket Gdynia pokonał 34:31 Długie Brawka Gdańsk. Wcześniej oba zespoły wyraźnie pokonały Szpilki Pułtusk.

Ekip męskich było sześć. Do finału dotarli koszykarze Defenders Olsztyn oraz ubiegłoroczni zwycięzcy turnieju Oldobys Roś Pisz. Górą byli zawodnicy ze stolicy województwa, pokonując rywali 46:42.

W spotkaniu o trzecie miejsce Basket Team Lidzbark Warmiński wygrał 37:26 ze Szczytno Town, zaś w spotkaniu o 5. miejsce NBA Bartoszyce pokonało Old Stars Warmia&Mazury 34:22. W swoich wcześniejszych meczach bartoszyczanie ulegli 36:40 zespołowi ze Szczytna oraz 33:39 koszykarzom z Pisza.