Piątek, 10 lipca 2020. Imieniny Filipa, Sylwany, Witalisa

Bezledy. mali WIELCY ratownicy

2019-10-25 07:35:46 (ost. akt: 2019-10-25 07:42:16)

Autor zdjęcia: Alina Dymek

Przedszkolaki z Bezled mają za sobą pierwsze zajęcia w ramach programu edukacyjnego z zakresu pierwszej pomocy. Zapoznały się z wyposażeniem ambulansu i zawodem ratownika medycznego. Zostaną "małymi WIELKIMI ratownikami".

Głównym celem programu jest zapoznanie dzieci w wieku przedszkolnym (6 lat) z zasadami pierwszej pomocy.

Inicjatywa została zapoczątkowana w październiku 2014r. Autorski program realizowany jest przez Stowarzyszenie „mali Wielcy ratownicy” . Partnerami akcji są przede wszystkim: KP PSP Bartoszyce, ZOZ Bartoszyce, KPP Bartoszyce.

Pomysłodawcy projektu pragną zaszczepić w dzieciach  zachowanie odpowiedniej postawy w stosunku do osób potrzebujących pomocy.

Projekt jest realizowany w formie pogadanek, pokazów, konkursów i praktycznych ćwiczeń na fantomach. Zaplanowano 5 spotkań po ok. 1 godzinie w obrębie kilku miesięcy.

22 października dzieci z oddziału przedszkolnego w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Bezledach miały okazję uczestniczyć w pierwszym spotkaniu, w trakcie którego zapoznały się z zawodem ratownika medycznego.

Odbył się także pokaz ambulansu. Dzieci mogły wejść do środka pojazdu, obejrzeć dokładnie wyposażenie. Na koniec otrzymały kartę pracy – zadanie do wykonania, które miało być formą utrwalenia wiadomości.

To spotkanie było bardzo interesujące dla dzieci. Czekamy na następne zajęcia ze specjalistami z zakresu ratownictwa.

Alina Dymek


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij

Polub nas na Facebooku:

Źródło: Artykuł internauty

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages