Piątek, 10 lipca 2020. Imieniny Filipa, Sylwany, Witalisa

Kolejne miliony dla Górowa w ramach rewitalizacji miast Cittaslow

2019-10-25 06:00:00 (ost. akt: 2019-10-24 14:32:52) Artykuł sponsorowany

Od 2018 roku konsekwentnie poprawiamy przestrzeń publiczną naszego miasta. Po inwestycjach wokół stawu garncarskiego oraz wzdłuż rzeki Młynówki przyszedł czas, by zadbać o zabytkowe centrum Górowa Iławeckiego.

Cele niniejszego projektu były dwa. Przede wszystkim chcieliśmy stworzyć warunki, w których osoby zagrożone ubóstwem oraz wykluczeniem społecznym aktywnie włączyłyby się w codzienne życie miasta. Drugim z celów była po prostu chęć polepszenia jakości życia naszej lokalnej społeczności. Dlatego szczególną uwagę poświęciliśmy ułatwieniu korzystania z usług administracji przez osoby starsze i niepełnosprawne. W budynku ratusza zamontowana została m.in. platforma schodowa, do której podjazd znajduje się w korytarzu. Do potrzeb osób niepełnosprawnych dostosowano również toaletę. A przy okazji wyremontowana została elewacja zabytkowego ratusza.

http://m.wm.pl/2019/10/orig/zdjecie-2-586469.jpg

Szczególną wagę przykładaliśmy na przywrócenie lokalnej społeczności gotyckich piwnic, które od lat stały nieużywane. Dziś stanowią miejsce prowadzenia oddolnych działań. Liczymy, że dzięki temu będzie można skuteczniej przeciwdziałać wykluczeniu społecznemu. Środkiem do tego mają być integrujące społeczność wspólne spotkania, zajęcia edukacyjne oraz nowoczesny i ułatwiony dostęp do informacji. W pomieszczeniach tych spotykać się będą członkowie Uniwersytetu Trzeciego Wieku, uczestnicy kół zainteresowań prowadzonych przez ośrodek kultury czy choćby harcerze.
W zrewitalizowanych piwnicach, w ramach realizowanego przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej projektu „Przystań dla rodziny”, zostanie utworzona m.in. poradnia rodzinna. W niej uczestnicy projektu będą mogli skorzystać z porad i warsztatów prowadzonych przez psychologa, asystenta rodziny oraz
terapeutów.

http://m.wm.pl/2019/10/orig/loga-586481.jpg

Projekt „Rewitalizacja przestrzeni społecznej Starego Miasta w Górowie Iławeckim” współfinansowany jest w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Warmińsko-Mazurskiego na lata 2014-2020 z Europejskiego Fundusz Rozwoju Regionalnego przez Unię Europejską oraz ze środków budżetu państwa.
Wszystkie projekty możliwe były do realizacji dzięki przynależności naszego miasta do sieci miast Cittaslow.
Beneficjent: Gmina Miejska Górowo Iławeckie

http://m.wm.pl/2019/10/orig/zdrowe-flaga-efrr-586474.jpg

Polub nas na Facebooku:

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Z Bartoszyc #2809339 | 88.220.*.* 25 paź 2019 08:27

    Brawo Górowo Ił.!!! Widać,że włodarze miasta dbają o swoich mieszkańców.

    Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages