Wtorek, 21 stycznia 2020. Imieniny Agnieszki, Jarosława, Nory

Galiny. Bądź widoczny na drodze - bądź bezpieczny

2019-10-23 06:17:13 (ost. akt: 2019-10-23 06:19:11)

Autor zdjęcia: Marek Kirkuć

21 października w Szkole Podstawowej im. Leśników Polskich w Galinach przeprowadzona została jesienna akcja pod nazwą „Bądź widoczny na drodze - bądź bezpieczny”propagująca bezpieczeństwo pieszych i rowerzystów na drodze.

Z tej okazji odbył się okolicznościowy apel, na który zostali zaproszeni policjanci - nasza dzielnicowa młodsza aspirant Anna Wojciechowska i młodszy aspirant Krzysztof Leśniewski, którzy przeprowadził pogadankę nt. bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz różnych zagrożeń czyhających na dzieci.

Policjanci wręczyli przedszkolakom, uczniom i pracownikom szkoły opaski odblaskowe, zwiększające bezpieczeństwo na drodze.

Zachęcamy wszystkich użytkowników dróg, do noszenia odblasków, a w szczególności pieszych i rowerzystów poza terenem zabudowanym. Osobę w kamizelce odblaskowej widać już z odległości 150 m.

Ciemną postać bez elementów odblaskowych dopiero z 20 metrów. Tak, więc o wypadek nie trudno! Pamiętajcie o tym, że jak jesteście widoczni na drodze, to jesteście bezpieczni! Obowiązkiem każdego uczestnika ruchu jest noszenie po zmroku poza terenem zabudowanym elementów odblaskowych dobrze widocznych dla innych użytkowników dróg.

mkCzytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: marko

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages