Wtorek, 19 stycznia 2021. Imieniny Erwiny, Henryka, Mariusza

Ślubowanie pierwszaków z Żydowa w Dniu Edukacji Narodowej

2019-10-21 07:39:46 (ost. akt: 2019-10-21 07:42:20)

Autor zdjęcia: Anna Murawska

W tym roku Dzień Edukacji Narodowej był wyjątkowy dla pierwszoklasistów Szkoły Podstawowej im. Jana Henryka Dąbrowskiego w Żydowie. Tego dnia złożyli oni uroczyste ślubowanie i zostali pasowani na uczniów.

Uroczysty apel rozpoczął się pierwszym dzwonkiem na powitanie nowych uczniów przez społeczność szkolną. Następnie kierownik referatu oświaty organu prowadzącego szkołę pani Zenona Baranowska złożyła życzenia z okazji Dnia Edukacji Narodowej pracownikom szkoły oraz wręczyła Nagrodę Wójta pani Joannie Siwińskiej za szczególne osiągnięcia w pracy dydaktycznej i wychowawczej.

Artystyczną część akademii zainaugurował występ pierwszoklasistów. Dzieci zaprezentowały piosenki i wiersze oraz rewelacyjnie wykonanego poloneza. Następnie w obecności społeczności szkolnej, rodziców i zaproszonych gości pierwszoklasiści złożyli ślubowanie na sztandar szkoły. Uroczystego pasowania na ucznia dokonała pani Zenona Baranowska.

Na zakończenie apelu sześciolatki z oddziału przedszkolnego, uczniowie klas II i III oraz samorząd szkolny zaprezentowali okolicznościowy program w którym docenili pracę nauczycieli i wyrazili swoją wdzięczność za ich codzienny trud.

Serdeczne życzenia w dniu edukacji narodowej popłynęły również od rady rodziców szkoły.

Uroczystość przebiegała w miłej i radosnej atmosferze, na zakończenie wszyscy nauczyciele i pracownicy szkoły otrzymali od uczniów własnoręcznie wykonane laurki oraz kwiaty.

Drodzy pierwszoklasiści! Życzymy Wam wielu sukcesów w nauce i powodów do radości!

Anna Murawska


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij

Polub nas na Facebooku:

Źródło: Artykuł internauty

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages