W mistrzostwach młodzików bez medali, w żakach Kinga dwa razy była najszybsza

2019-09-26 08:13:57(ost. akt: 2019-09-26 08:23:50)

Autor zdjęcia: Sebastian Krawczyk/MDK UKS Przyjaźń Bartoszyce

Na trasach zlokalizowanych w Pieckach, Nawiadach i Warpunach odbyły się Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w kolarstwie szosowym. Przy okazji przeprowadzono także wyścigi dla żaków, gdzie z bardzo dobrej strony pokazała się "nasza" Kinga Kosińska.
Mistrzostwa młodzików to najważniejsza impreza w roku w tej kategorii wiekowej. Zawody przeznaczone były dla kolarzy z roczników 2005 i 2006, a startowali w nich reprezentanci klubów z Mazowsza oraz Warmii i Mazur.

Ekipa bartoszyckiej Przyjaźni medali nie zdobyła. W jeździe parami Oliwia Daszkiewicz i Urszula Sipko zajęły czwarte miejsce. W indywidualnej "czasówce" Sipko uzyskała piąty wynik, a Daszkiewicz dziewiąty. Na 14. pozycji sklasyfikowano Amelię Kaczmar.

W wyścigu ze startu wspólnego Sipko dojechała w głównej grupie. Ostatecznie zajęła piąte miejsce. Daszkiewicz ponownie była dziewiąta, a Kaczmar czternasta.

Przy okazji mistrzostw przeprowadzono również wyścigi w kategorii żaków i żaczek. Wśród dziewcząt świetnie spisała się Kinga Kosińska. Wygrała ona zarówno jazdę indywidualną na czas, jak i wyścig ze startu wspólnego.

W tej kategorii wiekowej startowała jeszcze jedna zawodniczka Przyjaźni — Roksana Kowalska. Zajęła ona czwarte miejsce w "czasówce" oraz piąte ze startu wspólnego.