Niedziela, 5 lipca 2020. Imieniny Antoniego, Bartłomieja, Karoliny

Konferencja w Bartoszycach w rocznicę radzieckiej agresji na Polskę

2019-09-17 13:28:20 (ost. akt: 2019-09-17 13:43:53)

Autor zdjęcia: Grzegorz Kwakszys

We wtorek 17 września przypada 80. rocznica radzieckiej agresji na Polskę. To historyczne wydarzenie było tematem konferencji, jaką Powiat Bartoszycki zorganizował w świetlicy Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Bartoszycach.

Konferencja, której temat brzmiał "17 września 1939 — czy można było zmienić bieg historii?" rozpoczęła się występem dzieci z Przedszkola Publicznego nr 9 w Bartoszycach. Sześcioletnie "Misie" zaprezentowały kilkuminutowy program, złożony z wierszy i piosenek.

Później do głosu doszli już dorośli. — Tą konferencją zaczynamy cykl spotkań, podczas których będziemy omawiać zdarzenia z historii, a które nie zawsze były dokumentowane lub przekazywane na kartach książek do historii w naszych szkołach — zapowiedział podczas otwarcia starosta powiatu Zbigniew Nadolny.

W dalszej części występowali poszczególni prelegenci, którzy wydarzenia sprzed 80 lat przedstawiali w kontekście historycznym, politycznym, prawnym oraz społecznym. Gośćmi konferencji byli: dr hab. Karol Sacewicz (naczelnik delegatury Instytutu Pamięci Narodowej w Olsztynie), Michał Ostapiuk (historyk delegatury IPN w Olsztynie), Andrzej Dramiński (radca prawny) oraz Celina Wiszniewska (członek Związku Sybiraków).

kwk


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij

Polub nas na Facebooku:

Źródło: Gazeta Olsztyńska

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Andrzej Kaliningrad #2792235 | 141.0.*.* 17 wrz 2019 14:29

    nie zrozumjalem: czy polaki yes przeciw niepodleglosci ukrainy I bialorusi tak Samo jak my? wtedy co w srawe zemi nimeckiej : czy jest zgoda na zwrot?

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages