Bartoszycka Grupa Biegowa Endorfiny biegała w Lidzbarku Warmińskim i pomagała

2019-09-17 09:09:09(ost. akt: 2019-09-17 09:31:54)

Autor zdjęcia: Archiwum BGB Endorfiny

Lidzbark Warmiński był jednym z miast, które przyłączyły się do organizacji 5. PKO Biegu Charytatywnego. Wśród blisko 90 sztafet, które wzięły udział w wydarzeniu, były również drużyny z powiatu bartoszyckiego.
Bardzo widoczną ekipą, nie tylko ze względu na charakterystyczne koszulki, była Bartoszycka Grupa Biegowa Endorfiny. W kategorii sztafet mieszanych drużyna w składzie Henryk Wójcik, Marcin Wójcik, Sylwester Jakacki, Krzysztof Adamkiewicz i Alina Figat zajęła czwarte miejsce (7. w rywalizacji open).

Na lidzbarskim stadionie biegały jeszcze dwie drużyny spod szyldu Endorfin. Ta oznaczona "trójką", w składzie: Piotr Kalinowski, Jan Melnyczok, Krystian Kotfica, Tomasz Soczewica i Dariusz Motylewski, uplasowała się na 9. pozycji wśród mężczyzn (18. open).

Z kolei żeńska drużyna Endorfin, w której pobiegły Joanna Motylewska, Katarzyna Jakacka, Emilia Flis, Marta Kwiecińska i Monika Łunio, zajęła w swojej kategorii 8. miejsce (57. open).

Drużynę w charytatywnym biegu wystawił również Zespół Szkolno-Przedszkolny w Sępopolu. Franciszek Maszota, Monika Dąbrowska-Skwarek, Dominika Skwarek, Piotr Łunio i Witold Średziński zajęli 15. miejsce w grupie sztafet mieszanych (32. open).

Nazwiska zawodników z Bartoszyc i innych miejscowości naszego powiatu można było znaleźć w innych drużynach. Bieg w Lidzbarku Warmińskim wygrała drużyna OSiR 2, w składzie której znalazł się m.in. Zbigniew Rogowski z Bisztynka — autor najszybszego okrążenia podczas sobotniego biegu (58 sekund).

Natomiast w ekipie OSiR 3, która zajęła pierwsze miejsce w kategorii sztafet mieszanych oraz trzecie w open, znalazło się bartoszyckie małżeństwo Nina i Krystian Sikorscy.

PKO Bieg Charytatywny odbył się po raz piąty. Startują w nim sztafety, które biegają przez godzinę. Poszczególni zawodnicy pokonują jedno okrążenie stadionu, po czym przekazują pałeczkę kolejnej osobie ze swojej drużyny. W podsumowaniu końcowym bierze się pod uwagę liczbę przebiegniętych okrążeń przez wszystkich zawodników sztafety.

W tegorocznej edycji uczestnicy zawodów w Lidzbarku Warmińskim zajęli czwarte miejsce w podsumowaniu krajowym, za Lublinem, Rudą Śląską i Koszalinem.