Czwartek, 28 stycznia 2021. Imieniny Agnieszki, Kariny, Lesława

Minister Mariusz Błaszczak odwiedził 20. Bartoszycką Brygadę Zmechanizowaną

2019-09-15 09:08:53 (ost. akt: 2019-09-15 09:27:05)

Autor zdjęcia: mł. chor. Krzysztof Matczak

Minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak odwiedził 20. Bartoszycką Brygadę Zmechanizowaną. Złożył kwiaty pod kamieniem upamiętniającym pięciu poległych w Afganistanie żołnierzy brygady, zwiedził salę poświęconą bł. ks. Jerzemu Popiełuszce oraz zapoznał się ze zmianami w infrastrukturze brygady.

Po uroczystościach związanych z obchodami 100. rocznicy powstania 16. Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej szef resortu obrony Mariusz Błaszczak przybył do 20. Bartoszyckiej Brygady Zmechanizowanej, gdzie w towarzystwie Dowódcy Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych gen. br. Jarosława Miki , dowódcy 16. Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej gen. dyw. Krzysztofa Radomskiego oraz dowódcy 20. Brygady Zmechanizowanej gen. bryg. Jacka Ostrowskiego złożył wieniec pod tablicą upamiętniających poległych w Afganistanie żołnierzy brygady.

21 grudnia 2011 roku o godzinie 10.30 czasu polskiego, w prowincji Ghazni, na głównej drodze oznaczonej jako Highway 1, patrol Zespołu Odbudowy Prowincji najechał na potężną minę pułapkę. Zginęło wówczas pięciu polskich żołnierzy.

Dowódca 20. brygady gen. bryg. Jacek Ostrowski zaprosił ministra do odwiedzenia Sali Historii poświęconej bł. ks. Jerzemu Popiełuszce, który po pierwszym roku studiów został skierowany do obowiązkowej zasadniczej służby wojskowej, którą odbywał w latach 1966–1968 w specjalnej jednostce dla kleryków, o zaostrzonym rygorze w 54. szkolnym batalionie ratownictwa terenowego JW 4413 w Bartoszycach.

Minister Mariusz Błaszczak wspólnie z dowódcą 16. Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej posadzili dąb z okazji 100-lecia powstania dywizji, ale również zapoznał się ze zmieniającą się i modernizowaną infrastruktura jednostki, dostosowywanej dla większej grupy żołnierzy.

st. chor. sztab. Mikołaj Błogosławski


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages