Czwartek, 6 sierpnia 2020. Imieniny Jakuba, Sławy, Wincentego

16 Pomorska Dywizja Zmechanizowana obchodzi swe 100-lecie w Bartoszycach [FILM, ZDJĘCIA]

2019-09-14 07:11:42 (ost. akt: 2019-09-14 07:45:16)

Autor zdjęcia: Andrzej Grabowski

BARTOSZYCE|| Pierwszym elementem obchodów 100-lecia 16. Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej był wczorajszy, uroczysty capstrzyk na placu Bohaterów Westerplatte w Bartoszycach. Zaprezentowały się kompanie honorowe jednostek wchodzących w skład dywizji.

Capstrzyk rozpoczął się o g. 20 uroczystą zbiórką pododdziałów honorowych z jednostek wchodzących w skład 16 Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej.

W uroczystościach wzięli udział samorządowcy oraz wojewoda warmińsko-mazurski Artur Chojecki. Przeglądu pododdziałów, po przyjęciu meldunku od dowódcy uroczystości, dokonał dowódca dywizji gen. dyw. Krzysztof Radomski.

Witał on licznie przybyłych na uroczystość mieszkańców Bartoszyc oraz gości a w tym poprzednich dowódców dywizji.

Uroczystość przebiegała zgodnie z ceremoniałem wojskowym. Na maszt wciągnięto flagę państwową przy dźwiękach Hymnu Państwowego odegranego przez orkiestrę wojskową i zaśpiewanego przez żołnierzy.

Odczytano Apel Poległych a ku ich czci oddano salwę honorową. Capstrzyk zakończyło odśpiewanie Pieśni Reprezentacyjnej Wojska Polskiego ("Pierwsza Brygada") oraz wymarsz pododdziałów z placu.

Dziś dalszy ciąg uroczystości. O g. 9 w kościele farnym w Bartoszycach odprawiona zostanie Msza św. w intencji żołnierzy dywizji . O 11:30 rozpoczną się uroczystości na placu Westerplatte. Będzie defilada oraz przelot samolotów Iskra i śmigłowców bojowych. Po uroczystościach odbędzie się piknik militarny. Będzie możliwość oglądania sprzętu wojskowego oraz występów artystów z klubów garnizonowych.


Zobaczcie zdjęcia i film z wczorajszego capstrzyku.

Andrzej Grabowski
a.grabowski@gazetaolsztynska.plCzytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij

Polub nas na Facebooku:

Źródło: Gazeta Olsztyńska

Zobacz także

Komentarze (11) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. pablo #2790891 | 212.180.*.* 14 wrz 2019 21:04

  Gwoli wyjaśnienia do Wyborca: Do Olsztyna przenosi się Dowództwo 16 DZ a nie 20 BZ.

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)

  1. Przedszkolak #2790844 | 83.9.*.* 14 wrz 2019 18:44

   Kiedy Bartoszyce odzyskano do polski?

   Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

   1. Wyborca #2790770 | 88.220.*.* 14 wrz 2019 13:42

    Zauważyłem, że Błaszczak nie lubi Bartoszyc i robi wszystko aby zaszkodzić dla naszego miasta. Jako minister Spraw Wewnętrznych zlikwidował Areszt Śledczy w Bartoszycach co skutkowało tym ,że ileś ludzi straciło tu pracę a rolnicy stracili miejsce zbytu swoich produktów. Obecnie p. Błaszczak przenosi Brygadę do Olsztyna i też ileś ludzi straci pracę. Wkrótce Lidzbark Warm. będzie mieć więcej mieszkańców niż Bartoszyce bo tam ciągle powstają nowe zakłady pracy.

    Ocena komentarza: warty uwagi (6) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (4)

    1. Kamila #2790738 | 83.6.*.* 14 wrz 2019 12:17

     PiS-iory przed wyborami mnożą wszelkiego typu uroczystości by w blasku fleszy pokazać się ,samo promować i lansować. Nie biorą pod uwagę, że człowiek pracujący w instytucjach rządzących przez ich watażków też musi uczestniczyć w nich by nie stracić pracy . Po wyborach wszystko wróci do normy i na szczeblu lokalnym czyli bartoszyckim będą mieli zwykłych mieszkańców w " serdecznym poważaniu". Mam nadzieję, że chociaż w naszym powiecie przerżniecie wybory. Mojego głosu i mojej rodziny nie macie a rodzinę mam bardzo liczną

     Ocena komentarza: warty uwagi (28) ! - + odpowiedz na ten komentarz

    Zagraj w GRY.wm.pl

    • Goodgame Empire
    • Goodgame Big Farm
    • Goodgame Poker
    • Shadow Kings - The Dark Ages