Niedziela, 15 września 2019. Imieniny Albina, Lolity, Ronalda

16 Pomorska Dywizja Zmechanizowana obchodzi swe 100-lecie w Bartoszycach [FILM, ZDJĘCIA]

2019-09-14 07:11:42 (ost. akt: 2019-09-14 07:45:16)

Autor zdjęcia: Andrzej Grabowski

BARTOSZYCE|| Pierwszym elementem obchodów 100-lecia 16. Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej był wczorajszy, uroczysty capstrzyk na placu Bohaterów Westerplatte w Bartoszycach. Zaprezentowały się kompanie honorowe jednostek wchodzących w skład dywizji.

Capstrzyk rozpoczął się o g. 20 uroczystą zbiórką pododdziałów honorowych z jednostek wchodzących w skład 16 Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej.

W uroczystościach wzięli udział samorządowcy oraz wojewoda warmińsko-mazurski Artur Chojecki. Przeglądu pododdziałów, po przyjęciu meldunku od dowódcy uroczystości, dokonał dowódca dywizji gen. dyw. Krzysztof Radomski.

Witał on licznie przybyłych na uroczystość mieszkańców Bartoszyc oraz gości a w tym poprzednich dowódców dywizji.

Uroczystość przebiegała zgodnie z ceremoniałem wojskowym. Na maszt wciągnięto flagę państwową przy dźwiękach Hymnu Państwowego odegranego przez orkiestrę wojskową i zaśpiewanego przez żołnierzy.

Odczytano Apel Poległych a ku ich czci oddano salwę honorową. Capstrzyk zakończyło odśpiewanie Pieśni Reprezentacyjnej Wojska Polskiego ("Pierwsza Brygada") oraz wymarsz pododdziałów z placu.

Dziś dalszy ciąg uroczystości. O g. 9 w kościele farnym w Bartoszycach odprawiona zostanie Msza św. w intencji żołnierzy dywizji . O 11:30 rozpoczną się uroczystości na placu Westerplatte. Będzie defilada oraz przelot samolotów Iskra i śmigłowców bojowych. Po uroczystościach odbędzie się piknik militarny. Będzie możliwość oglądania sprzętu wojskowego oraz występów artystów z klubów garnizonowych.

Mieszkańcy Bartoszyc i kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami w ruchu. Przeczytajcie o nich tu >

Zobaczcie zdjęcia i film z wczorajszego capstrzyku.

Andrzej Grabowski
a.grabowski@gazetaolsztynska.pl


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Źródło: Gazeta Olsztyńska

Zobacz także

Komentarze (8) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. pablo #2790891 | 212.180.*.* wczoraj, 21:04

  Gwoli wyjaśnienia do Wyborca: Do Olsztyna przenosi się Dowództwo 16 DZ a nie 20 BZ.

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Przedszkolak #2790844 | 83.9.*.* wczoraj, 18:44

  Kiedy Bartoszyce odzyskano do polski?

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. Wyborca #2790770 | 88.220.*.* wczoraj, 13:42

  Zauważyłem, że Błaszczak nie lubi Bartoszyc i robi wszystko aby zaszkodzić dla naszego miasta. Jako minister Spraw Wewnętrznych zlikwidował Areszt Śledczy w Bartoszycach co skutkowało tym ,że ileś ludzi straciło tu pracę a rolnicy stracili miejsce zbytu swoich produktów. Obecnie p. Błaszczak przenosi Brygadę do Olsztyna i też ileś ludzi straci pracę. Wkrótce Lidzbark Warm. będzie mieć więcej mieszkańców niż Bartoszyce bo tam ciągle powstają nowe zakłady pracy.

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (4)

  1. Kamila #2790738 | 83.6.*.* wczoraj, 12:17

   PiS-iory przed wyborami mnożą wszelkiego typu uroczystości by w blasku fleszy pokazać się ,samo promować i lansować. Nie biorą pod uwagę, że człowiek pracujący w instytucjach rządzących przez ich watażków też musi uczestniczyć w nich by nie stracić pracy . Po wyborach wszystko wróci do normy i na szczeblu lokalnym czyli bartoszyckim będą mieli zwykłych mieszkańców w " serdecznym poważaniu". Mam nadzieję, że chociaż w naszym powiecie przerżniecie wybory. Mojego głosu i mojej rodziny nie macie a rodzinę mam bardzo liczną

   Ocena komentarza: warty uwagi (24) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages