Czwartek, 29 października 2020. Imieniny Angeli, Przemysława, Zenobii

Strażacki tydzień. Wypadki i przypomnienie o sali edukacyjnej

2019-09-09 12:57:16 (ost. akt: 2019-09-10 07:05:20)

Autor zdjęcia: Straż Pożarna Bartoszyce

W okresie od 2 do 8 września br. strażacy powiatu bartoszyckiego podjęli 12 interwencji. Bilans minionego tygodnia to 9 zdarzeń zakwalifikowanych jako miejscowe zagrożenia i 3 pożary.

W zakresie likwidacji miejscowych zagrożeń strażacy podejmowali interwencje związane m.in. z zabezpieczeniem i spryskaniem środkiem owadobójczym przewodu wentylacyjnego w szkole podstawowej w Galinach, gdzie znajdowało się gniazdo os, usunięciem zwisającego nad placem zabaw konaru drzewa, otwarciem mieszkania na prośbę policji, wykonaniem pomiaru na obecność gazu w budynku wielorodzinnym oraz usunięciem z jezdni plamy oleju napędowego.

W ubiegłbym tygodniu odnotowaliśmy również dwa zdarzenia w ruchu drogowym. Do pierwszego z nich doszło w Sępopolu, gdzie samochód osobowy uderzył w barierkę ochronną. Drugim zdarzeniem był wypadek samochodu osobowego w Żydowie. W wyniku tego zdarzenia 2-letnie dziecko zostało przetransportowane na obserwację do szpitala dziecięcego w Olsztynie.

Działania gaśnicze zarejestrowane w minionym tygodniu związane były z pożarem pojedynczego drzewa, pożarem traw na nieużytkach oraz pożarem śmietnika kontenerowego.

W związku z rozpoczętym rokiem szkolnym zapraszamy uczniów klas I-III szkół podstawowych do wzięcia udziału w zajęciach w sali edukacyjnej „Ognik”. Zajęcia prowadzone są w każdy czwartek o godz. 9.30 i 12.30. Szczegóły dotyczące zajęć, sposobu rejestracji i wolnych terminów dostępne są na stronie naszej komendy.

Przypominamy również o trwającym naborze do służby w Komendzie Powiatowej Państwowej Straż Pożarnej w Bartoszycach. Termin składania dokumentów mija 12 września o godz. 15.30. Więcej informacji o naborze można znaleźć na stronie komendy w zakładce Informacje/Nabór do służby.

st. kpt. Piotr Kowalski

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages