Sobota, 5 grudnia 2020. Imieniny Kryspiny, Norberta, Sabiny

Od poniedziałku utrudnienia na ul. Korczaka związane z budową hali

2019-09-06 09:21:47 (ost. akt: 2019-09-06 09:42:26)

Autor zdjęcia: Grzegorz Kwakszys

Jak można przeczytać na stronie Urzędu Miasta Bartoszyce, od poniedziałku 9 września na parkingach wzdłuż ulicy Korczaka wystąpią utrudnienia.

Utrudnienia spowodowane będą transportem elementów wielkogabarytowych potrzebnych do budowy hali sportowej. W związku z tym właściciele samochodów proszeni są o nieparkowanie od poniedziałku 9 września (od g. 17) do środy 11 września (do g. 13) swoich pojazdów w tych miejscach.

Jak można przeczytać w komunikacie, "Pojazdy pozostawione w wymienionym terminie, w wyżej wymienionym miejscu zostaną usunięte na koszt właściciela, zgodnie z Art.130a.1 (Prawo o ruchu drogowym — red.)".

Przypomnijmy, że w lipcu tego roku miasto rozwiązało umowę na wybudowanie hali z dotychczasowym wykonawcą. Powodem miał być wzrost cen i usług w budownictwie.

— W umowie nie było mowy o waloryzacji cen, a z prawnego punktu widzenia nie można było tego zrobić w trakcie trwania budowy. Dalsze prowadzenie tej budowy narażało moją firmę na jeszcze większe koszty. Przy obecnej umowie nie dałbym rady finansowo skończyć tej inwestycji — mówił nam wówczas szef firmy stawiającej bartoszycką halę. Dodał te, że pomimo rozwiązania umowy pewne prace na budowie wciąż będą trwały.

Miasto powinno wkrótce ogłosić przetarg na dokończenie inwestycji, ale w tej sytuacji, podobnie jak to było przy rewitalizacji starówki, trzeba będzie liczyć się z większymi kosztami ukończenia tego zadania.

kwk

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij

Polub nas na Facebooku:

Źródło: Gazeta Olsztyńska

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages