Niedziela, 24 stycznia 2021. Imieniny Felicji, Roberta, Sławy

Nowy most w Bartoszycach

2019-09-05 16:34:19 (ost. akt: 2019-09-05 16:59:40)

Autor zdjęcia: Grzegorz Kwakszys

— Myślę, że prace związane z budową nowego mostu w Bartoszycach ruszą jeszcze w tym roku — mówi Miron Sycz, wicemarszałek województwa. Otwarcie ofert powinno nastąpić w końcu września.

Niedawno Zarząd Dróg Wojewódzkich w Olsztynie ogłosił przetarg na budowę nowego przebiegu drogi wojewódzkiej nr 512 wraz z budową mostu na Łynie w Bartoszycach. Kiedy możemy spodziewać się otwarcia ofert?

— Przede wszystkim, bardzo nam zależy na tej inwestycji, a sam most znajdzie się w ciągu remontowanej obecnie drogi z Górowa Iławeckiego do Bartoszyc — mówi Miron Sycz, wicemarszałek województwa.

A co z przetargiem? — Pierwotnie otwarcie ofert na wykonanie tej inwestycji miało nastąpić w czwartek 5 września. Pojawiło się jednak duże zainteresowanie ze strony firm chcących zbudować most, przez co wpłynęło też wiele pytań dotyczących samej inwestycji. W związku z tym należy przygotować odpowiedzi, co zabierze trochę czasu — wyjaśnia Miron Sycz. — Najważniejsze dla nas jest to, że firmy wykazują duże zainteresowanie tą inwestycją — dodaje.

Otwarcie ofert powinno nastąpić do końca września tego roku. — To bardzo duża inwestycja i wszelkie procedury zabierają wiele czasu. Od budowy mostu nie ma już jednak odwrotu. Wszystko jest przygotowane —odpowiada wicemarszałek Sycz. — Myślę, że prace związane z budową mostu ruszą jeszcze w tym roku.
GK

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages