Sobota, 16 stycznia 2021. Imieniny Mascelego, Walerii, Włodzimierza

Retrospekcja — Wama Film Festival w Bartoszyckim Domu Kultury

2019-09-05 10:33:01 (ost. akt: 2019-09-05 10:39:13)

Autor zdjęcia: Pixabay

We wtorek 24 września w Bartoszyckim Domu Kultury odbędzie się projekcja filmów krótkometrażowych oraz pełnometrażowego w ramach Retrospekcja | WAMA Film Festival. Początek o g. 17, wstęp wolny.

Filmy krótkometrażowe
"Ukołysz mnie"
reż. David Tejer
prod.: Studio Munka SFP
26 minut
W poranek swoich urodzin Emilia budzi się w łóżku obok nieznajomego mężczyzny – Shaya, turysty z Tel Awiwu. Przypomina sobie, że w nocy pękła im prezerwatywa w trakcie stosunku. Emilia postanawia jak najszybciej pozbyć się Shaya, tłumacząc mu, że w Polsce potrzebna jest recepta na pigułkę „dzień po”. Stara się go przekonać, że doskonale sobie poradzi. Shaya jednak nie chce zostawić jej samej w tej sytuacji.

"Techno"
reż. Tadeusz Łysiak
prod.: Warszawska Szkoła Filmowa
23 minut
Ryszard, sześćdziesięcioletni rolnik, mieszka w małej wsi, gdzie samotnie opiekuje się swą chorą na Alzheimera żoną. Przypadkowe spotkanie z dziewczyną z dużego miasta odkrywa przed nim świat muzyki techno, która choć na chwilę pozwala mu zapomnieć o krzyżu jaki dźwiga na swych barkach.

"Dziku"
reż. Kamila Chojnacka
prod.: Wydział Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego
22 minut
Opowieść o zderzeniu dwóch światów. Dziewiętnastoletni Krzysztof, stały bywalec siłowni i osiedlowy zawadiaka, zatrudnia się w firmie ochroniarskiej, skąd trafia na Festiwal Muzyki Operowej. Dystans bohatera do świata klasyki zmniejsza się, gdy pierwszy raz słyszy arię. Poruszony nieznaną dotychczas muzyką, postanawia rozpocząć lekcje śpiewu. Świat opery zmienia nie tylko jego gusta, ale także cały styl życia.

Film pełnometrażowy
"Fokstrot"
reż. Samuel Maoz
prod.: A.S.A.P., Centre National de la Cinématographie (CNC), Deutscher Filmförderfonds (DFFF), Filmförderungsanstalt (FFA), Medienboard Berlin-Brandenburg, Pola Pandora Filmproduktions, Spiro Films
108 minut
Pewnego dnia zwyczajne izraelskie małżeństwo, Michael i Daphna Feldmannowie, zostają zdruzgotani niespodziewaną wiadomością. U progu ich domu pojawiają się żandarmi i informują o śmierci ich syna Jonathana podczas służby na niemal opustoszałym posterunku wojskowym. Podczas gdy jego żona przeżywa żałobę w ciszy i spokoju, Michael wpada w spiralę gniewu, który przybiera coraz bardziej absurdalne rozmiary. Film Samuela Maoza otrzymał Srebrnego Lwa na festiwalu w Wenecji.

Źródło: Bartoszycki Dom Kultury

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages