środa, 20 stycznia 2021. Imieniny Fabioli, Miły, Sebastiana

Zamiast do Rosji pojechali do aresztu

2019-09-03 11:09:48 (ost. akt: 2019-09-03 11:14:01)

Autor zdjęcia: Straż Graniczna,

Na drogowym przejściu granicznym w Bezledach funkcjonariusze Straży Granicznej zatrzymali dwóch mężczyzn. Mieszkańcy powiatu bartoszyckiego zalegali z płatnościami zasądzonych grzywien na łączną kwotę 17 tys. zł.

2 września na kierunku wyjazdowym z Polski, w trakcie odprawy granicznej, funkcjonariusze Straży Grancznej potwierdzili, że dwóch podróżnych poszukuje Sąd Rejonowy w Bartoszycach.

Okazało się, że 52-latek nie opłacił kary grzywny w kwocie 14 400 zł. Natomiast 51-letni mężczyzna nie uregulował zasądzonej grzywny w wysokości 2 600 zł. W związku z tym polski wymiar sprawiedliwości zarządził poszukiwania za skazanymi, celem odbycia kary pozbawienia wolności w zamian za nieuiszczone grzywny.

Mieszkańcom powiatu bartoszyckiego sąd wymierzył kary pieniężne za wcześniejszy przemyt wyrobów akcyzowych. Mężczyźni nie skorzystali z możliwości ich uregulowania, więc trafili do aresztu.

W minionym miesiącu funkcjonariusze z Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali 21 poszukiwanych. 13 Polaków, 7 Rosjan i obywatel Niemiec zalegało z płatnościami zasądzonych grzywien na łączną kwotę prawie 37 tys. zł. Podróżni uregulowali zaległości i ruszyli dalej.

kpt. SG Mirosława Aleksandrowicz
Rzecznik Prasowy – koordynator
Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages