Mocna ekipa Siły startowała w zawodach wyciskania sztangi o puchar wójta gminy Ostróda

2019-09-03 08:25:57(ost. akt: 2019-09-03 08:40:51)

Autor zdjęcia: MLKS Siła Bartoszyce/Facebook

W ostatnim dniu sierpnia zawodnicy Siły Bartoszyce wzięli udział w Otwartych Mistrzostwach w Wyciskaniu Sztangi Leżąc o Puchar Wójta Gminy Ostróda.
Jak wypadli? Kacper Hercer zaliczył 75 kg, ustanawiając swój rekord życiowy. Łukasz Demkowski uzyskał 180 kg — ten wynik pozwolił mu zająć 5. miejsce w kategorii do 100 kg. Identyczny rezultat był dziełem Kamila Wiśniewskiego. Dał mu on 4. miejsce w tej samej kategorii. Klubowego kolegę wyprzedził dzięki niższej wadze ciała.

W wadze do 90 kg najlepszy okazał się Krzysztof Mandziak, który zaliczył 200 kg. Wynik ten dał mu też drugą pozycję w kategorii open. Mandziak stanął jeszcze raz na drugim miejscu w finale ligi wyciskania (pod uwagę brane były wyniki z trzech miast, w których organizowane były zawody i w których zawodnik startował), uzyskując łączny wynik 605 kg oraz 396,190 punktów Wilksa.

W kat.+120 wystartował Marek Makarewicz. Jego wynik to 230 kg, dzięki czemu zwyciężył w swojej wadze. Tak jak Mandziak, Makarewicz stawał na podium jeszcze dwa razy, zdobywając trzecie miejsca w rywalizacji open oraz w lidze (393,339 punktów Wilksa, ciężar łączny 700 kg).

W kategorii kobiet startowała Justyna Ząbek. Zajęła w niej 2. miejsce z wynikiem 82,5 kg. Stanęła też na pierwszym stopniu podium w lidze wyciskania (jej łączny rezultat to 230,5 kg oraz 208,708 punktów Wilksa).

Nad wszystkimi zawodnikami bartoszyckiej Siły czuwał trener Zdzisław Hryniewicki.