Sobota, 11 lipca 2020. Imieniny Benedykta, Kariny, Olgi

20 BBZ obchodzi swoje 25-lecie. W programie m.in. odsłonięcie pomnika Orła Białego i... przelot samolotów

2019-09-03 08:03:17 (ost. akt: 2019-09-03 08:40:09)

Autor zdjęcia: Andrzej Grabowski

Od 1 września odbywają się wydarzenia związane z obchodami 25-lecia Bartoszyckiej Brygady Zmechanizowanej. Główne uroczystości, połączone z piknikiem militarnym, odbędą się w piątek 6 września.

Od niedzieli do czwartku (1-5 września) odbywają się wydarzenia sportowe, głównie na obiektach 20 BBZ.

W tym czasie zaplanowano turniej brydża sportowego, zawody wędkarskie, turniej tenisa stołowego, bieg na orientację (3 września, g. 9, lasek TPD), zawody unihokeja (3 września, g. 9, stadion miejski), bieg zwiadowcy (4 września, g. 9, przykoszarowy plac ćwiczeń) oraz zawody strzeleckie (5 września, g. 9, strzelnica wojskowa).

W czwartek odbędą się również eliminacje do Przeglądu Piosenki Patriotycznej i Wojskowej (g. 9, Klub Wojskowy). Uczestników przeglądu będzie można posłuchać dzień później, podczas głównych uroczystości 25-lecia BBZ.

Zaplanowano je na piątek 6 września. Dzień ten rozpocznie się mszą za żołnierzy i pracowników brygady w kościele garnizonowym (g. 9).

Także od g. 9 na placu Bohaterów Westerplatte trwał będzie Piknik Militarny. W jego ramach odbędzie się wspomniany wcześniej Przegląd Piosenki Patriotycznej i Wojskowej, obejrzeć będzie można również występ Orkiestry OSP Nadarzyn, której założycielem jest Honorowy Obywatel Bartoszyc Mirosław Chilmanowicz.

Kulminacyjnym punktem piątkowej uroczystości będzie odsłonięcie Pomnika Orła Białego (g. 12). Rozpocznie się ono uroczystą zbiórką. Atrakcją będzie przelot samolotów grupy akrobacyjnej "Biało-czerwone Iskry".

Jubileusz brygady obchodzony będzie również w sobotę 7 września (od. g. 10). Na terenie Klubu Wojskowego zaplanowano Piknik Rodzinny, w programie którego znalazły się: grill, ognisko, strażacka piana, animacje dla dzieci, dmuchane zjeżdżalnie, pokaz samochodów i motocykli, przejażdżki samochodem rajdowym, szukanie skarbu wykrywaczem metali.

kwk

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij

Polub nas na Facebooku:

Źródło: Gazeta Olsztyńska

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentowanie wyłączone

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages