Piątek, 15 stycznia 2021. Imieniny Arnolda, Dory, Pawła

Dąbrowa i okolice wiedzą jak bezpiecznie dotrzeć do szkoły

2019-09-02 07:43:42 (ost. akt: 2019-09-02 08:34:56)

Autor zdjęcia: Leszek Mackiel

W Dąbrowie (k. Bartoszyc) odbył się duży piknik rodzinny pod hasłem "Bezpieczny powrót do szkoły".Sprawdzić swoją wiedzę i umiejętności ratowania ludzkiego życia mógł każdy, w specjalnie przygotowanym namiocie szkoleniowym. Odbyły się tu też pokazy ratownictwa i zajęcia z policjantami.

Pomysłodawcą imprezy i głównym organizatorem było Stowarzyszenie Klub Motocyklowy "Wiraż" Bartoszyce, przy współpracy z Wójtem Gminy Bartoszyce oraz Centrum Kultury Sportu i Rekreacji Gminy Bartoszyce.

Impreza była skierowana głównie dla dzieci i pod tym kątem zaplanowano atrakcje, nie zapominając o kwestii najważniejszej, czyli bezpieczeństwie!

Część edukacyjną rozpoczął pokaz ratownictwa technicznego-drogowego, wykonany przez zastęp Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej. W symulacji wypadku samochodowego wziął udział ochotnik, który był wydobywany z wraku przez strażaków.

Rozcinanie blach, wybijanie szyb i rozebranie samochodu na kilka części to widowisko, które zainteresowało nie tylko dzieci, ale również dorosłych.

Sprawdzić swoją wiedzę i umiejętności ratowania ludzkiego życia mógł każdy, w specjalnie przygotowanym namiocie szkoleniowym.

Przeprowadzano szkolenia i instruowano zarówno na ochotnikach jak i na fantomach z użyciem defibrylatora AED.

W swój duży wkład i uświadamianie mieli policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Bartoszycach. Przeprowadzili oni pogadankę, o tym jak bezpiecznie poruszać się po drogach, zwłaszcza tych wiejskich z nieutwardzonym poboczem.

Zwieńczeniem części związanej z bezpieczeństwem było rozdawania kolorowych odblasków i opasek przez motocyklistów klubu Wiraż.

Nie zapomniano również o dobrej zabawie. Do dyspozycji dzieci były darmowe "dmuchańce", wata cukrowa, malowanie twarzy i specjalnie przygotowane animacje połączone z konkursami i nagrodami.

Jednocześnie odbywał się turniej strzelecki, choć ta atrakcja było skierowana do starszych dzieci.

Część artystyczną rozpoczął Bartoszycki zespół Autsajt, a w roli gwiazdy wieczoru wystąpił Bartosz Abramski.

Po części koncertowej przyszedł czas na zabawę, a tym zajął się niezastąpiony zespół Sonar.

Podczas imprezy nie zabrakło stoisk gastronomicznych, przygotowanych przez Koło Gospodyń Wiejskich w Dąbrowie i Wiraż Pub.

PW


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij


Polub nas na Facebooku:

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: Macumba

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages