Czwartek, 26 listopada 2020. Imieniny Leona, Leonarda, Lesławy

Agnieszka Kobryń znów przewodniczącą powiatowych struktur Izby Rolniczej

2019-08-14 06:00:00 (ost. akt: 2019-08-14 04:31:12)
Agnieszka Kobryń i Józef Pich będą reprezentowali rolników powiatu bartoszyckiego w wojewódzkich strukturach Warmińsko-Mazurskiej Izby Rolniczej.

Agnieszka Kobryń i Józef Pich będą reprezentowali rolników powiatu bartoszyckiego w wojewódzkich strukturach Warmińsko-Mazurskiej Izby Rolniczej.

Autor zdjęcia: Anna Zabłocka

W szóstej kadencji Warmińsko-Mazurskiej Izby Rolniczej jej powiatowym strukturom w Bartoszycach przewodzić będzie Agnieszka Kobryń. Została wybrana na tę funkcję po raz drugi z kolei.


Frekwencja wyborcza była bardzo niska i wyniosła od nieco ponad 5% w gminie Bartoszyce do 7,4% w gminie Górowo Iławeckie.

W gminach Bisztynek i Sępopol do powiatowych struktur weszli bez wyborów kandydaci gdyż było ich po dwoje, czyli tylu ile mandatów było do obsadzenia w tych gminach. Aby jednaki zostać kandydatem należało uzyskać poparcie aż 50 rolników z terenu gminy.

Rada Powiatowa WMIR zebrała się po raz pierwszy w szóstej kadencji, w poniedziałek 12 sierpnia.


Zebranie poświęcone było przede wszystkim wyborom przewodniczącego oraz delegata na walne zgromadzenie WMIR.

O funkcję przewodniczącego ubiegały się trzy osoby. Ostatecznie wybrano Agnieszkę Kobryń - rolniczkę z Bisztynka, która uzyskała 5 głosów. Tę funkcję pełnić będzie drugą kolejną kadencję. Janusz Sęk z Sępopola uzyskał 1 głos a Robert Huszcza z gminy Bartoszyce 2 głosy. Przewodnicząca jest jednocześnie delegatem na walne zgromadzenie WMIR.

Drugim delegatem został Józef Pich z gminy Górowo Iławeckie, który w głosowaniu uzyskał 6 głosów. Jego konkurent Robert Huszcza uzyskał 2 głosy.

and

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij

Polub nas na Facebooku:

Źródło: Gazeta Olsztyńska

Zobacz także

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Czytelnik #2776774 | 176.97.*.* 14 sie 2019 07:49

  Bardzo dobrze że wybrana zostala Agnieszka Kobryń.a pan Sęk nic nie zrobił będąc radnym w Sępopolu.a pcha się do powiatu.Po co?Jest wielu młodych ludzi.którzy bardziej.zaangazowalii by się w tą prace.pozdrawiam Panią Agnieszkę

  ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages