Sobota, 5 grudnia 2020. Imieniny Kryspiny, Norberta, Sabiny

Wystawa zakończyła VII Międzynarodowy Plener Malarski - Teraz Bartoszyckie Plenery

2019-07-20 07:36:46 (ost. akt: 2019-07-20 08:16:41)

Autor zdjęcia: Andrzej Grabowski

W Pienach, w otoczeniu natury zakończył się wczoraj siódmy już plener malarski organizowany przez Nadleśnictwo Bartoszyce. Wzięło w nim udział osiemnastu artystów z sześciu krajów. Tematem tegorocznego pleneru była: "Moja Natura".

Od 9 lipca do wczoraj trwał plener malarski organizowany przez Nadleśnictwo Bartoszyce i zakładową organizację Związku Leśników Polskich.

Wzięło w nim udział osiemnastu artystów z sześciu krajów: Czech, Kanady, Litwy, Łotwy, Ukrainy i Polski.

Motto tegorocznego spotkania brzmiało: "Moja Natura".

- Temat był wieloznaczny i nie było to przypadkowe. To zarówno natura w kontekście przyrody jak i ludzi. W bogatych i zróżnicowanych "okolicznościach bartoszyckiej przyrody" pojawiło się niemniej bogate i zróżnicowane towarzystwo z różnymi osobowościami i prezentujące różne style i techniki malarskie - mówiła komisarz pleneru Bożena Krawcewicz-Pampuch.

- Założenia organizacyjne i regulaminowe były takie, że artyści nie tylko tworzyli własne dzieła, ale także prowadzili artystyczne warsztaty terapii zajęciowej dla grupy wychowanków Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Bartoszycach - mówił nadleśniczy Zygmunt Zbigniew Pampuch.

Plener zakończony został wystawą zorganizowaną na "Leśnej Polanie" w Pienach.
Zaproszeni goście i przybyłe na wystawę osoby mogły zobaczyć wszystkie obrazy powstałe w ciągu 10 dni pleneru. Ich autorami byli: Aleksandra Paranchenko, Anna Biela, Marharyta Tarasenko, Oryszyn, Antonina Szulc, Diana Zviedriene, Yevheniia Reshetnikova, Sergey Garkavij, Alicja Jeziorecka, Bernadeta Sudnikowicz, Karla Stiborkova, Krzysztof Ryfa, Grażvyda Andrijauskaite, Katarzyna Michałek, Riminas Galeckas, Volodymyr Tarasenko, Sergey Shenderovsky i Ginta Stavrovska.

Wszyscy są absolwentami wydziałów sztuki różnych uczelni lub absolwentami akademii sztuk pięknych w tym posiadający tytuły doktorskie.

Ujęcie natury na ich obrazach, było tak różne jak oni sami są różni. Obejrzeliśmy więc obrazy realistyczne i abstrakcyjne, pokazujące Bartoszyce w przedziwnej konfiguracji z portretem, obrazy prześmiewcze i symboliczne. Artyści pokazali przyrodę wprost, ale też w interakcji z człowiekiem. Pokazali również ludzi w zwykłych, codziennych okolicznościach.

Każdy z artystów zostawia w Bartoszycach po dwa wykonane w czasie pleneru obrazy. Niektórzy zdecydowali, że zostawią trzy dzieła.

Podczas uroczystości w Pienach otrzymali upominki i wysłuchali podziękowań za udział w plenerze. Dziękowano też sponsorom pleneru, których było blisko 40.

Specjalną nagrodę otrzymała też komisarz pleneru Bożena Krawcewicz-Pampuch a artyści podziękowali organizatorom przekazując im obraz z mapą pokazującą wszystkie kraje skąd pochodzili uczestnicy pleneru. Spotkanie zakończyła... plenerowa biesiada.

Tegoroczny plener objęliśmy patronatem medialnym.

Andrzej Grabowski
a.grabowski@gazetaolsztynska.plCzytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij

Polub nas na Facebooku:

Źródło: Gazeta Olsztyńska

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages