Czwartek, 28 stycznia 2021. Imieniny Agnieszki, Kariny, Lesława

Zasady korzystania z wypożyczalni samochodu

2019-07-19 12:00:00 (ost. akt: 2019-07-16 15:13:24) Artykuł sponsorowany

Wypożyczalnie samochodów w Polsce rozwijają się dynamicznie i zapewniają klientom szeroki wachlarz usług. Chcesz wynająć auto na weekendowy wypad, rodzinną wycieczkę, a może do celów służbowych? Sprawdź najważniejsze zasady, których należy przestrzegać przy wypożyczaniu samochodu.

Podstawowe formalności

Wypożyczalnie samochodów kierują swoje usługi do określonej grupy kierowców – osób, które ukończyły 21 lat i mają prawo jazdy od co najmniej roku. Innym, podstawowym wymogiem jest konieczność okazania przy odbiorze auta dwóch dokumentów ze zdjęciem – prawa jazdy, a także paszportu lub dowodu osobistego.

Rezerwacja i odbiór auta – formalności i opłaty

Wypożyczalnie samochodów starają się maksymalnie uprościć procedury – wiele z nich oferuje możliwość rezerwacji pojazdu przez internet. Opłata za wypożyczenie auta może być uiszczona zarówno gotówką podczas odbioru, jak i przelewem bankowym czy kartą kredytową. Całkowity koszt wynajmu jest widoczny podczas rezerwacji auta. A co z usługą podstawienia pojazdu? Wypożyczalnia Carfee oferuje bezpłatne podstawienie samochodu w ustalone wcześniej miejsce, np. na lotnisko Olsztyn-Szymany. Auto należy zwrócić z takim samym stanem paliwa jak przy jego odbiorze.

Z kaucją czy bez?

Kaucja zabezpieczająca jest powszechnie stosowaną opłatą, która podnosi ogólny koszt wynajmu pojazdu, dlatego wielu klientów stara się jej unikać. Wypożyczalnia samochodów carfree.pl nie stosuje tego typu opłat. Wyjątek stanowią klienci, którzy nie mają polskiego obywatelstwa, a także osoby decydujące się na wynajem auta z segmentu Premium (np. Mercedesa A45 AMG). W pozostałych przypadkach kaucja nie jest stosowana.

Nieprzewidziane sytuacje na drodze

W przypadku kolizji użytkownik zobowiązany jest do zabezpieczenia pojazdu, a także natychmiastowego zawiadomienia wynajmującego oraz wezwania policji. Podczas rezerwowania auta warto skorzystać z dodatkowego ubezpieczenia, dzięki któremu klient nie jest obciążany kosztami naprawy pojazdu.
Czy wypożyczonym autem można przekroczyć granicę?
Wszystko zależy od wypożyczalni – niektóre z nich nie pozwalają klientom wyjeżdżać poza granice kraju, co może stanowić problem w przypadku osób decydujących się na wynajem pojazdów np. w strefie przygranicznej. Wypożyczalnia Carfree pozwala na opuszczanie Polski i podróżowanie wypożyczonym autem po krajach członkowskich Unii Europejskiej. Chęć przekroczenia granicy należy jednak wcześniej zgłosić.

Czy podczas wypożyczania auta obowiązuje ograniczenie kilometrów?

Limity kilometrów to kolejna kwestia, która zależy od regulaminu konkretnej wypożyczalni. Wiele firm obecnie rezygnuje z tego typu ograniczeń – firma Carfree nie stosuje limitów w przypadku rezerwacji krótkoterminowych do 30 dni. W przypadku wynajmu średnioterminowego od minimum miesiąca ograniczenie stanowi 3000 km, ale na życzenie klienta może być zwiększone.
Przekonaj się, jakie korzyści niesie ze sobą wypożyczenie auta! Sprawdź również inną publikację: 5 zalet korzystania z wynajmu samochodu bezpośrednio z Lotniska Olsztyn-Szymany.

Polub nas na Facebooku:

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages