Poniedziałek, 28 września 2020. Imieniny Libuszy, Wacławy, Wacława

Straż graniczna skontrolowała w powiecie zatrudnianie obcokrajowców

2019-07-05 14:16:14 (ost. akt: 2019-07-05 11:23:48)

Autor zdjęcia: Straż Graniczna

Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Bezledach w pierwszym półroczu br. przeprowadzili w powiecie bartoszyckim i lidzbarskim 10 kontroli legalności zatrudnienia cudzoziemców.

Kontrolą objęto 178 obcokrajowców i stwierdzono, że 12 osobom powierzono pracę nielegalnie. Byli to obywatele Ukrainy i Gruzji zatrudnieni na budowach, w zakładach produkcyjnych oraz w transporcie.

Stwierdzone naruszenia przepisów dotyczyły powierzenia pracy cudzoziemcom bez odpowiedniego zezwolenia lub oświadczenia oraz na innych warunkach niż określone w zezwoleniach lub oświadczeniach.

W następstwie ujawnionych nieprawidłowości, wobec czterech przedsiębiorców zostały skierowane wnioski do sądu o ukaranie. W dwóch przypadkach zapadły już wyroki skazujące pracodawców na karę grzywny w wysokości 1000 zł każdy.

Ponadto, w I półroczu 2019 roku funkcjonariusze Straży Granicznej nałożyli 5 mandatów karnych na łączną kwotę 750 zł. Grzywny dotyczyły niedopełnienia obowiązku informowania właściwych urzędów o podjęciu lub niepodjęciu pracy przez cudzoziemców. Pracodawcy z powiatu bartoszyckiego i lidzbarskiego nie powiadomili wojewody i właściwych urzędów pracy o niepodjęciu pracy przez 37 cudzoziemców.

kpt. SG Mirosława Aleksandrowicz
Rzecznik Prasowy – koordynator
Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Kabaret pod publikę #2758436 | 5.173.*.* 7 lip 2019 06:26

    W samych Bartoszycach jest od cholery cudzoziemców nie legalnie też wypisujecie głupoty jakich mało. Gdyby Ci co łażą całymi dniami po mieście, opiekach I caritasach wzięli się do roboty to cudzoziemcy nie byli by potrzebni. Ale mi sukcec

    Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages