środa, 25 listopada 2020. Imieniny Elżbiety, Katarzyny, Klemensa

Szef firmy z powiatu bartoszyckiego nielegalnie zatrudniał Gruzinów

2019-06-26 13:47:20 (ost. akt: 2019-06-26 13:49:00)

Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Bezledach zakończyli 25 czerwca kontrolę legalności zatrudnienia w firmie budowlanej. Wykazali, że przedsiębiorca powierzył pracę czterem Gruzinom niezgodnie z przepisami.

Funkcjonariusze Straży Granicznej kontrolą objęli 19 obcokrajowców. Okazało się, że właściciel firmy z powiatu bartoszyckiego zatrudniał obywateli Gruzji bez wymaganych dokumentów.

Ponadto ustalono, że przedsiębiorca nie dopełnił obowiązku powiadomienia właściwego urzędu o podjęciu lub niepodjęciu pracy przez 7 Gruzinów i 12 Białorusinów.

W związku z powyższym funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Bezledach skierują wniosek do sądu. Przedsiębiorca poniesie odpowiedzialność za naruszenie przepisów ustawy o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy. Właścicielowi firmy grozi kara grzywny nawet do 30 tys. zł.

kpt. SG Mirosława Aleksandrowicz
Rzecznik Prasowy – koordynator
Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages