Piątek, 22 stycznia 2021. Imieniny Dominiki, Mateusza, Wincentego

VI Runda Mistrzostw Strefy Północnej w Motocrossie. Memoriał Tomasza Lasoty

2019-06-21 09:24:03 (ost. akt: 2019-06-21 09:39:09)

Autor zdjęcia: Organizatrzy

30 czerwca w południe na torze w Falczewie koło Bartoszyc odbędą się kolejne zawody. Są jednocześnie drugim już memoriałem tragicznie zmarłego Tomasza Lasoty.

VI Runda Mistrzostw Strefy Północnej w Motocrossie połączona z III Rundą Strefy Mistrzostwa Okręgu Warmińsko-Mazurskiego w Motocrossie to jednocześnie memoriał tragicznie zmarłego Tomasza Lasoty - Tomali, człowieka który choć sam nie startował w motocrossie to był temu sportowi całkowicie oddany.

Był jednym z inicjatorów i budowniczych toru w Falczewie. Do każdych zawodów przystępował z wielkim zapałem. Ci którzy go znali, pamiętają jego pracowitość i bezinteresowność. Na tydzień przed zawodami Tomala brał wolne z pracy i przygotowywał tor. Bez względu na pogodę pilnował prac spychaczy i koparek, wycinał chaszcze, palikował, biegał ze szpadlem usuwając kamienie.

Nie trzeba było mu wyznaczać prac, bo sam wiedział najlepiej, co jest jeszcze do zrobienia, co można poprawić, co usprawnić.

Mimo pracy na torze znajdował czas na treningi z synem, który dzięki jego staraniom zdał egzamin na licencję motocrossową w wieku 8 lat.

Podczas zawodów Tomek czuwał nad porządkiem w strefie zjazdów, monitorował chronometraż, kontrolował maszynę startową. Po zawodach sprzątał parking, porządkował trasę i myślał o następnych mistrzostwach.


To już drugie zawody podczas których nie ma go wśród nas. Rozglądamy się czy przypadkiem nie wyłoni się zza tumanów pyłu wzbijanych przez motocykle na trasie... wspominamy i tęsknimy.

Ta tęsknota jest już na stałe w naszej pamięci, bo o takich ludziach jak Tomala, szczerze i do końca oddanych swojej pasji, nie powinno się nigdy zapominać.

MW


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Bart #2750769 | 82.177.*.* 22 cze 2019 07:57

    R.I.P. Tomaszku

    ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages