Poniedziałek, 6 lipca 2020. Imieniny Dominiki, Jaropełka, Łucji

Oddali prawe 16 litrów krwi

2019-06-19 09:53:39 (ost. akt: 2019-06-19 10:04:31)

Autor zdjęcia: Jarosław Pastuła

Aż 35 osób oddało honorowo krew w ramach akcji zorganizowanej prze Klub HDK im. dr. Jana Chilmanowicza przy OR PCK w Bartoszycach. Akcję zorganizowano 17 czerwca w specjalnym ambulansie do poboru krwi.

Chętnych do oddania krwi nie brakowało. Pierwsze osoby pojawiły się jeszcze przed przyjazdem ambulansu.

Ostatecznie zarejestrowało się 48 krwiodawców, po ostrej selekcji krew oddało 35 osób. W sumie dało to 15 litrów 750 ml krwi. Za każdą kroplę krwi serdecznie dziękujemy. Akcję dedykowaliśmy pani Izie, która dzielnie walczy z białaczką. Pani Izie życzymy mnóstwo siły i szybkiego powrotu do zdrowia.

Na krwiodawców w tym dniu tradycyjnie już czekało mnóstwo niespodzianek, w tym darmowe wejściówki na miejski basen od BOSiR-u, chlebowe upominki z Piekarni Krawczyki, koszulki z RCKiK w Olsztynie oraz prezenty od Stanisława Szulicha - przedstawiciela jednej z fundacji.


Fot. Jarosław Pastuła

Od wczesnych godzin porannych na placu rozbrzmiewały rytmy country. Specjalnie dla nas wystąpił również zespół tańca Senior Country pod kierunkiem Natalii Kędzior, na którą po raz kolejny mogliśmy liczyć.

Bez wątpienia gwiazdą imprezy jednak okazała się krowa, którą można było wydoić... i zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie. Chętnych małych i dużych jak widać na zdjęciach, nie brakowało. Na każdego śmiałka czekał imienny dyplom z podziękowaniem od naszego klubu.


Fot. Jarosław Pastuła

Za pomoc w organizacji wszystkim sponsorom i osobom wspierającym oraz za obecność na akcji dziękujemy.

Elżbieta Kordyś
Klub HDK im. dr. J. Chilmaowicza przy OR PSC w Bartoszycach

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages