Sobota, 5 grudnia 2020. Imieniny Kryspiny, Norberta, Sabiny

Piknik w Bartoszycach pod hasłem "Bezpieczne wakacje"

2019-06-19 08:58:40 (ost. akt: 2019-06-19 08:59:52)

Autor zdjęcia: Grzegorz Kwakszys

Jak bezpiecznie wypoczywać podczas wakacji? O tym będzie można dowiedzieć się podczas pikniku na terenie przy jeziorku Mleczarskim.

Komenda Powiatowa Państwowej Straż Pożarnej w Bartoszycach oraz studenci Wyższej Szkoły Bezpieczeństwa zapraszają mieszkańców miasta i nie tylko na event pod hasłem „Bezpieczne Wakacje”.

W sobotę 22 czerwca nad jeziorkiem Mleczarskim (na terenach zielonych od ul. Wajdy) w g. 11-14 czekać będzie na uczestników moc atrakcji związanych właśnie z bezpiecznym wypoczynkiem podczas wakacji.

W programie znalazł się m.in. pokaz postępowania podczas wypadku komunikacyjnego. Organizatorzy powiedzą, jak zachować się podczas takiego zdarzenia. Oczywiście nie zabraknie nauki udzielania pierwszej pomocy.

Do akcji dołączyło Nadleśnictwo Bartoszyce, które udzieli nam wielu cennych wskazówek o tym, jak zachować się w lesie. Bartoszycka policja, Placówka Straży Granicznej w Bezledach oraz Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna to kolejne służby i inspekcje, od których dowiemy się co robić, a czego nie powinniśmy robić podczas wypoczynku. Z inicjatywy Krwiodawców w Mundurach będzie można zarejestrować się jako dawca szpiku.

W programie przewidzianych jest również szereg atrakcji dla najmłodszych, m.in. konkursy z nagrodami, miasteczko rowerowe, oglądanie pojazdów policyjnych, wojskowych i strażackich, pokaz wyszkolenia psa straży granicznej. Z kolei dla starszych mieszkańców porad będzie udzielał dietetyk.

red.

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij

Polub nas na Facebooku:

Źródło: Gazeta Olsztyńska

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages