Niedziela, 20 października 2019. Imieniny Ireny, Kleopatry, Witalisa

Strażacki tydzień. Ponad 50 interwencji związanych z pogodą

2019-06-18 18:40:45 (ost. akt: 2019-06-18 18:50:53)
Pożar w Lejdach.

Pożar w Lejdach.

Autor zdjęcia: KP PSP w Bartoszycach

W okresie od 10 do 16 czerwca strażacy powiatu bartoszyckiego interweniowali 71 razy. Odnotowaliśmy 62 zdarzenia zakwalifikowane jako miejscowe zagrożenia, 7 pożarów oraz 2 alarmy fałszywe. Działania strażaków zdominowane zostały przede wszystkim przez usuwanie skutków silnych wiatrów i burz.

W zakresie likwidacji miejscowych zagrożeń, strażacy podejmowali interwencje związane m.in. z usuwaniem zwisających konarów drzew i powalonych drzew (50 interwencji), zabezpieczaniem dachów budynków mieszkalnych (3 interwencje) z usuwaniem gniazd owadów błonkoskrzydłych (4 interwencje).
Ponadto w minionym tygodniu odnotowaliśmy 2 zdarzenia drogowe (Bartoszyce, Węgoryty), podczas których 1 osoba została ranna.

Strażacy z powodu przerwy w dostawie prądu pomagali również w zasilaniu respiratora osoby chorej.

Pozostałe zdarzenia dotyczyły otwarcia mieszkania oraz sprawdzenia atmosfery na obecność tlenku węgla w lokalu mieszkalnym.

Działania gaśnicze jakie odnotowaliśmy w minionym tygodniu to dwa duże pożary budynków gospodarczych w miejscowościach Lejdy oraz Wozławki.


Pożar w Lejdach.


W akcjach tych zaangażowane były znaczne siły i środki z powiatu bartoszyckiego. Ponadto doszło po pożaru nieużytków rolnych w Grotowie oraz pożaru altanki w Bartoszycach.

Strażacy dwa razy byli dysponowani do pożarów samochodów, gdzie szybka reakcja właścicieli aut i sprawny podręczny sprzęt gaśniczy zapobiegły całkowitemu spaleniu pojazdów.

asp. Paweł Gach, st. kpt. Piotr Kowalski

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages