Niedziela, 8 grudnia 2019. Imieniny Delfiny, Marii, Wirginiusza

Festyn rodzinny w przedszkolu nr 2

2019-06-13 08:57:36 (ost. akt: 2019-06-13 09:06:35)

Autor zdjęcia: archiwum przedszkola nr 2 w Bartoszycach

Przedszkolaki z bartoszyckiej "dwójki" i ich rodzice bawili się 11 czerwca na zorganizowanym w przedszkolu pikniku rodzinnym. Odbył się on pod hasłem: "W Dniu Rodziny bezpiecznie się bawimy”.

Przedszkole jest drugim obok domu rodzinnego miejscem, w którym dziecko wzrasta, uczy się i bawi. W związku z tym bardzo ważna jest współpraca z rodzicami w kształtowaniu pozytywnych, bezpiecznych zachowań dzieci.

Bezpieczeństwo dzieci przebywających w naszym przedszkolu jest dla nas bardzo ważne, ponieważ bezpieczne dziecko to dziecko szczęśliwe, wesołe i ufne. Nasze przedszkole ubiega się o certyfikat „Szkoła Promująca Bezpieczeństwo”.

W naszej pracy w tym roku szkolnym podejmowaliśmy wiele działań w temacie „Bezpieczny Przedszkolak to Ja”, podnoszących bezpieczeństwo dzieci w przedszkolu i środowisku. W działania włączaliśmy rodziców, społeczność lokalną oraz instytucje dbające o nasze bezpieczeństwa.

11 czerwca spotkaliśmy się na Pikniku Rodzinnym pod hasłem „W Dniu Rodziny bezpiecznie się bawimy”. I właśnie tego dnia gościliśmy w naszym przedszkolnym ogrodzie przedstawicieli instytucji, z którymi współpracujemy, które dbają o nasze bezpieczeństwo: Straż Pożarną, Policję, ratowników medycznych. Dzieci mogły poznać pojazdy policyjne i wóz strażacki.

Aby umilić rodzicom i dzieciom wspólne spędzenie czasu przygotowaliśmy wiele atrakcji a mianowicie: kącik sportowy, kącik plastyczny, loterię fantową, kącik malowania twarzy. Były też atrakcje kulinarne: grill pod dębem, przysmaki szefa kuchni, kącik słodkości oraz wiele innych. Najwspanialszą jednak atrakcją, w tak upalny dzień, była zabawa w pianie.

Festyn rodzinny był dla dzieci źródłem wielkiej radości i wspaniałej zabawy. Ważne było to, że dzieci mogły spędzić ten czas z rodziną, wspólnie uczestnicząc w bezpiecznych zabawach i konkursach.

Były konkursy i zabawy dla całych rodzin. Takie imprezy zachęcają rodziców do aktywnego udziału w życiu przedszkola, promują bezpieczny styl życia oraz wzmacniają więź emocjonalną z rodziną.

Danuta Banach, Ewa PrzybytekCzytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Źródło: Artykuł internauty

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages