Czwartek, 6 sierpnia 2020. Imieniny Jakuba, Sławy, Wincentego

Kolejny krok do budowy w Bartoszycach drugiego mostu zrobiony

2019-06-11 13:23:45 (ost. akt: 2019-06-11 13:41:44)

Autor zdjęcia: Grzegorz Kwakszys

W Bramie Lidzbarskiej w Bartoszycach podpisano we wtorek 11 czerwca umowę dofinansowującą projekt "Budowa nowego przebiegu drogi wojewódzkiej nr 512 wraz z budową przeprawy mostowej na rzece Łynie w miejscowości Bartoszyce".

Polsko-rosyjskie przedsięwzięcie pochłonie ponad 8 mln euro. Projekt realizowany w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Polska-Rosja 2014-2020 zakłada m.in. budowę ponadstumetrowego mostu na Łynie, budowę i przebudowę fragmentów drogi DW512, a także skrzyżowań, chodników i ścieżek rowerowych 
w Bartoszycach oraz remont blisko 4 km dróg w Gusiewie, w obwodzie kaliningradzkim. Całość robót ma zakończyć się w 2022 roku.

Podpisanie umowy jest kolejnym etapem do realizacji inwestycji. Co będzie dalej? Na to pytanie odpowiedział Waldemar Królikowski, dyrektor Zarządu Dróg Wojewódzkich w Olsztynie.

— Podczas sesji sejmiku województwa w przyszłym tygodniu inwestycja zostanie wprowadzona do budżetu województwa. To podstawa do dalszych działań. Projekt jest już gotowy, ma ważne pozwolenie na budowę. Następnie ruszą procedury przetargowe, żeby wyłonić wykonawcę — powiedział Waldemar Królikowski.

W budowie mostu partycypować będą miasto Bartoszyce oraz powiat bartoszycki. Wkład pierwszego z tych samorządów ma wynieść ok. 16 mln zł (rozłożonych na cztery lata), drugi zadeklarował 4 mln zł. Resztę środków potrzebnych do wkładu własnego wyłoży samorząd województwa.

— Pamiętam, kiedy powstawał problem skąd wziąć pieniądze na tę budowę, że przecież Bartoszyc nie będzie stać na wybudowanie tego mostu. Wówczas odważnie poprosiliśmy ówczesnego marszałka województwa Jacka Protasa, by samorząd województwa wziął na siebie tę inwestycję — przypominał wicemarszałek województwa Miron Sycz, którego podczas spotkania nazwano "dobrym duchem" tego projektu.

W spotkaniu udział wzięli: Gustaw Marek Brzezin — marszałek województwa, Miron Sycz — wicemarszałek województwa, Leszek Buller — dyrektor Centrum Projektów Europejskich, Małgorzata Chętko — naczelnik w Departamencie Współpracy Terytorialnej Ministerstwa Inwestycji i Rozwoju, Waldemar Królikowski — dyrektor Zarządu Dróg Wojewódzkich w Olsztynie, Aleksandr Kitaev — szef administracji okręgu miejskiego Gusiew, Jan Zbigniew Nadolny — starosta bartoszycki, Piotr Petrykowski — burmistrz Bartoszyc.

Więcej o tym wydarzeniu i budowie w Bartoszycach drugiego mostu przeczytacie w "Gońcu Bartoszyckim" 14 czerwca. Zapraszamy.

kwk


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij

Polub nas na Facebooku:

Źródło: Gazeta Olsztyńska

Zobacz także

Komentarze (21) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Łza się w oku kręci #2746773 | 5.172.*.* 13 cze 2019 23:05

  PIS z PSL i PO siedzą zgodnie przy wspólnym stole. Jak ICH nie kochać, ja pi...ę.

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Do Bryzy #2746188 | 176.97.*.* 12 cze 2019 22:11

  A cóż to twój ulubieniec w okularach takiego dla Bartoszyc zrobił??? No wymieniaj, ha,ha.1)2)...3)...

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. Stop #2746178 | 176.97.*.* 12 cze 2019 22:00

   Tu chodzi o opanowanie Bartoszyc, przez waszego małego w okularach ? Tak,? Pozwólcie i zapytam co dla Bartoszyc on cóż zrobił... prócz ichnej szkoły??? Zobaczycie będziemy to my mniejszością, nie pozwólcie.!!!!

   Ocena komentarza: warty uwagi (6) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

   1. Ha ha #2746176 | 176.97.*.* 12 cze 2019 21:56

    Ta napewno protasa prosiliśmy. ....Bez łaski, jak dzielić to po równo Lidzbark ma wszystko, elektrownię wodne termy jezioro i podatki.... A nam odcięto wszystko...taka prawda. Razem jedzą...

    Ocena komentarza: warty uwagi (6) ! - + odpowiedz na ten komentarz

   2. Budowniczy Polski Ludowej #2746164 | 83.28.*.* 12 cze 2019 21:44

    Zastanawiam się czy Bartoszycom potrzeba 6 mostów przez Łynę. Naliczyłem tyle mostów przy każdej kampanii wyborczej. Prawdopodobnie budowa "kolejnego " mostu zakończy się podobnym sukcesem jak w przypadku poprzednich.

    Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

   Pokaż wszystkie komentarze (21)

   Zagraj w GRY.wm.pl

   • Goodgame Empire
   • Goodgame Big Farm
   • Goodgame Poker
   • Shadow Kings - The Dark Ages