Mistrzostwa LOK w wieloboju obronnym udane dla uczniów "Odzieżówki"

2019-06-05 13:07:01(ost. akt: 2019-06-05 13:13:51)
W Zegrzu odbyły się mistrzostwa Ligi Obrony Kraju w wieloboju obronnym. Zawody okazały się być udane dla dwojga uczniów Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Bartoszycach.
Uczennica bartoszyckiej "Odzieżówki" Weronika Stapel zdobyła trzecie miejsce w Polsce w klasyfikacji generalnej wspólnie ze swoją drużyną w składzie: Ewa Łokuciejewska (LOK Lidzbark, OSP Sępopol), Julia Kocaja, Daria Zawadzka, Magdalena Zawadzka (wszystkie Lubawa) w Mistrzostwach LOK w Wieloboju Obronnym (31.05.-02.06.).

Zawody składały się z następujących konkurencji: marszobiegu, biegu na 1000 m oraz strzelania z kbks. Dziewczyny reprezentowały Zarząd Wojewódzki LOK w Olsztynie. W konkurencji strzelanie dziewczęta zdobyły pierwsze miejsce.

W mistrzostwach uczestniczył również tegoroczny absolwent "Odzieżówki" Kacper Subocz, który ze swoją drużyną reprezentującą LOK Olsztyn zdobył trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej. Skład drużyny: Mateusz Sochacki, Szymon Zawadzki , Mateusz Śliwiński, Mateusz Piotrowicz (wszyscy Lubawa). Drużyna chłopców zdobyła również pierwsze miejsce w marszobiegu.

Weronika Stapel i Kacper Subocz są członkami SK LOK ZSP nr 2 Bartoszyce, które ściśle współpracuje z ZR LOK w Lidzbarku Warmińskim i ZW LOK w Olsztynie. Reprezentantów naszego województwa przygotowywali Dariusz Wojczulanis i Krzysztof Śmigielski. Opiekunem był Jerzy Zborowski.